3. Мартин Петров бележи, Болтън продължава напред за ФА Къп (видео)

Мартин Петров бележи, Болтън продължава напред за ФА Къп (видео)

Петров вкара решителния втори гол при успеха с 2:0 над Макълсфийлд

Мартин Петров вкара чудесен гол при победата на неговия Болтън с 2:0 над играещия в Лига 2 Макълсфийлд в преиграване на двубоя от 3-ия кръг за ФА Къп.

Първата среща завърши 2:2, а на „Рийбок” Болтън си направи задачата пределно лесна с шеметно начало. Само 30 секунди след старта Кевин Дейвис от няколко метра засече топката в мрежата на Хосе Вейга за 1:0.

Мартин Петров показа, че е в настроение и опита силен шут в 24-ата минута, но Брисли се хвърли пред топката и изби в корнер. Врачанинът завъртя опасно в наказателното поле, но вратарят се справи.

Стражът на Макълсфийлд обаче капитулира две минути по-късно. Петров пое извън наказателното поле, прецени добре ситуацията и с хубав удар в далечния долен ляв ъгъл преодоля Вейга – 2:0.

Двете попадения успокоиха домакините, които избраха да съхранят сили за тежките битки във Висшата лига. С предпазлива игра в тренировъчно темпо Мартин Петров и компания изчакаха края на мача при неуспешните опити на гостите да върнат интригата, която така и не се появи при 2:0, колкото беше и крайният резултат.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни