3. Мартин Петров донесе точката за Сити срещу Уигън

Мартин Петров донесе точката за Сити срещу Уигън

„Гражданите” завършиха мача с човек по-малко

Отборите на Уигън и Манчестър Сити завършиха наравно 1:1 в срещата по между си от 9-ия кръг на английската Висша лига. Домакините успяха да поведат в мача с гол в последната минута на първата част, но в самото начало на втората „гражданите” изравниха, а в българинът Мартин Петров, който игра цял мач за отбора си, попадна в прегръдките на своите съотборници и доказа, че заслужава да получава по-често шансове от Марк Хюз, чиито тим завърши срещата с човек по-малко.

Срещата вървеше сравнително равностойно, като дори гостите от Манчестър имаха лек превес във владеенето на топката, но не успяха да стигнат до чисти голови положения. За сметка на това Уигън успя първи да поведе в резултата в 45-ата минута. Уго Родайега стреля силно от границата, Шей Гивън спаси, но топката попадна на краката на Н’Зогбия, който не сгреши на празна врата за 1:0.

Още в началото на втората част Ман Сити стигна до равенството с гол на Мартин Петров. Карлос Тевес проби отдясно, пусна тънък пас в наказателното поле, Райт-Филипс се размина с топката и тя попадна на левия крак на Мартин, който с премерен удар я прати неспасяемо в долния десен ъгъл на Къркланд за 1:1.

След гола Сити се опита да наложи натиск и да стигне до пълен обрат, но Райт-Филипс и Тевес изпуснаха от изгодни позиции. В 65-ата минута Пабло Сабалета получи втори жълт картон и бе отстранен от игра, с което уби амбициите на Сити за трите точки. Последва лек натиск на Уигън, който обаче не доведе до нищо по-интересно и така резултатът остана непроменен.

Така след този мач Ман Сити остава на 5-о място с актив от 17 точки, докато Уигън е 13-и с 10 точки в актива си.

Гюндоган за Барса: Изпълних своята детска мечта

"Беше трудно, но в същото време и страхотно преживяване"