3. Мартин Петров не игра, но Еспаньол обърна Майорка за 3:2

Мартин Петров не игра, но Еспаньол обърна Майорка за 3:2

Каталунците надвиха прекия си конкурент за оцеляване след два обрата, дузпа и червен картон

Мартин Петров остана цял мач на пейката и не можа да дебютира за Еспаньол при драматичния домакински успех с 3:2 над Майорка . Двубоят даде начало на 20-ия кръг и втория полусезон в Ла Лига.

Шимао изведе каталунците напред със страхотен гол от пряк свободен удар, Майорка стигна до пълен обрат чрез Дос Сантос и Маркес, но Еспаньол на свой ред направи пълен обрат след голове на Верду от дузпа и Баена в края.

Всичко започна в 16-ата минута. Шимао Саброса застана зад топката фронтално срещу вратата за пряк свободен удар и от около 25-6 метра над стената вкара много красив гол с помощта на лявата греда за 1:0.

Гостите изравниха в 35-ата минута. Джовани Дос Сантос беше изведен зад защитата, нагласи се и по диагонала преодоля Касия – 1:1.

Три минути преди почивката Майорка поведе с нов много красив гол. Центриране от корнер бе избито с глава от бранител на Еспаньол, но от голяма дистанция Хави Маркес намери топката от воле и ниско изпрати в мрежата покрай неориентирания вратар на Еспаньол за 1:2.

През втората част каталунците демонстрираха характер и на свой ред направиха пълен обрат.

Италианецът Самуеле Лонго бе пуснат от Хавиер Агире на почивката. В 67-ата минута Лонго бе фаулиран в наказателното поле от Хосе Нунес. Верду вкара в десния ъгъл от дузпата за 2:2.

9 минути преди края централният бранител на Майорка – Луна получи втори жълт картон и гостите доиграха с 10 души.

Само две минути след червения картон домакините отбелязаха победен гол. Капдевия стреля отляво, топката рикошира в бранител, а на точното място се оказа Баена, който със шпагат насочи към мрежата за крайното 3:2.

Въпреки дългото продължение от 6 минути в края „Корнелия Ел Прат” ликуваше с победа в първия мач за годината.

Еспаньол напредна с една позиция до 15-то място, но вече се изравни по точки с 14-ия Атлетик Билбао.  Двата тима имат по 21. Майорка е в зоната на изпадащите на 18-о място със 17 пункта. Така отборът на Мартин Петров се отдалечи на 4 точки от опасната зона.
Хвалят наш национал в Турция

Българското крило Здравко Димитров е едно от трите нови попълнения, които се включват най-добре, пише вестник yeniasir.com.tr

Луис Енрике доволен от старта на сезона след равенството на ПСЖ с Ница

Треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике е отпимист за тима си

Треньорът на Жирона хвали вратаря и критикува отбора

Благодаря на Господ и на Гасанига, каза Мичел

Българският национал Росен Божилов дебютира в Белгия

19-годишният Божинов влезе в добавеното време при успеха с 3:0 срещу гостуващия Серкъл Брюж

Мениджърът на Тотнъм след 2:3 от Брайтън: Ужасна загуба

Мениджърът на Тотнъм Анге Постекоглу обяви, че представянето на отбора му във второто полувреме при загубата от Брайтън с 2:3 е било "неприемливо"

Абърдийн и Митов с нов успех в Шотландия (ВИДЕО)