3. Мартин Петров с цял мач при разгромна победа на Болтън

Мартин Петров с цял мач при разгромна победа на Болтън

Блекбърн падна вкъщи от Уулвс

Отборът на Болтън започна с летящ старт новия сезон в Премиършип, след като размаза новака Куинс Парк Рейнджърс с 4:0. Срещата се игра на стадион „Лофтъс Роуд”, а българският национал Мартин Петров игра цял мач за гостите. Домакините пък завършиха срещата с човек по-малко, след като в даденото от рефера продължение Хил получи директен червен картон за груб фаул срещу противников играч.

Първата част не бе особено атрактивна, като зрителите трябваше да чакат до даденото от рефера продължение, за да видят гол. Той бе дело на Кейхил, който с премерен изстрел с десния крак даде преднина на гостите.

През второто полувреме Болтън буквално разби своя съперник, вкарвайки му цели 3 гола. Първо в 67-ата минута Габидон си отбеляза злощастен автогол, а в 70-ата Класнич направи преднината на „уондърърс” класическа.

Крайното 4:0 оформи Муамба в 79-ата минута, а в 84-ата Мартин Петров също можеше да се разпише, след като опита да прехвърли стража на домакините, ала топката премина много близо до вратата на КПР.

В друг мач от този 1-и кръг в Премиършип, отборът на Блекбърн загуби на своя „Иууд Парк” с 1:2 от тима на Уулвърхемптън.

Домакините първи поведоха напред в резултата в 20-ата минута чрез Формика, но едва 120 секунди по-късно Флетчър възстанови статуквото. Крайното 2:1 пък оформи Уорд в 47-ата минута.