3. Мартин Петров с цял мач при труден успех на Болтън срещу слабак

Мартин Петров с цял мач при труден успех на Болтън срещу слабак

Блекпул отпадна от ФА Къп, Уест Хем с победа и в следващия кръг

Отборът на Болтън постигна трудна победа над състезаващия се в Конферънс Йорк Сити. Срещата се игра на „Рийбок Стейдиъм” и завърши с победа с 2:0, а цял мач записа българинът Мартин Петров. И двете попадения паднаха след 80-ата минута.

През първата част двата тима създадоха по няколко интересни положения, като първият удар към една от двете врати бе на Нийл Барет в 7-ата минута, но изстрелът не намери целта и излезе в аут.

За Болтън пропуски направиха Родриго, Коен и Кейхил, но при нито една от ситуациите топката не попадна в мрежата на Майкъл Ингам. Така почивката дойде при нулево равенство.

През втората част домакините бяха по-активния тим и още в началните минути пропуски направиха Кевин Дейвид, Марк Дейвис и Коен. Йорк Сити обаче отново оцеля.

Така се стигна до 83-ата минута, когато все пак Болтън достигна попадение. Точен за домакините бе Кевин Дейвис, който с гола си даде ценна преднина на своя тим броени минути преди края на срещата.

Всичко в двубоя приключи в последната минута, когато Болтън вкара и втори гол, дело на Йохан Елмандер, който с удар с левия крак не остави никакъв шанс за намеса на Ингам и се разписа за крайното 2:0.

Така Болтън преодоля третия кръг на ФА Къп и ще продължи участието си в турнира, а Йорк Сити продължава с изявите си в Конферънс.

В друг двубой от мачовете за Купата на Англия елитният Блекпул се раздели с шансовете си за спечелване на ФА Къп, след като регистрира поражение от Саутхемптън. „Светците” спечелиха с 2:0 пред собствена публика и продължиха в следващия кръг на надпреварата.

Головете паднаха през втората част, като първо Барнард откри резултата в 53-ата минута, а за 2:0 вкара До Прадо малко преди да изтече редовното време на срещата.

Намиращият се на дъното на Премиършип Уест Хем пък успя да запише успех над състезаващия се в Чемпиъншип Барнзли, след като спечели с 2:0 в среща, играна на „Ъптън Парк”.

„Чуковете” откриха резултата в 29-ата минута, когато Спектър се разписа и донесе огромна радост на всички фенове на отбора.

Вторият гол бе дело на Пикейон в последната минута на мача.

Така Уест Хем продължи в следващата фаза и ще чака съперника си за четвъртия кръг на надпреварата.