3. Мартин Петров се разписа за Болтън, късен гол на "дроздовете" смълча "Рийбок Стейдиъм" (видео)

Куинс Парк Рейнджърс надви Стоук Сити с 1:0, Сисе донесе победата на лондончани с гол в самия край на редовното време

Българският полузащитник Мартин Петров успя да отбележи едно от попаденията за Болтън в мача срещу Уест Бромич Албиън, завършил наравно – 2:2. Двубоят се проведе на „Рийбок Стейдиъм” и бе от програмата на предпоследния 37-ми кръг на Висшата лига.

Петров, който започна като титуляр за домакините и остана на терена до 82-ата минута, когато бе заменен, успя да открие резултата от дузпа в 24-ата минута. 11-метровият наказателен удар бе отсъдена за нарушение на Кийт Андрюс срещу Марк Дейвис, а Петров застана зад топката и с точно изпълнение откри резултата – 1:0.

Авансът на домакините набъбна на две попадения в 72-ата минута, когато Били Джоунс си отбеляза автогол. До края на срещата обаче „дроздовете” успяха да отбележат две попадения, благодарение на които измъкнаха точката. Първо, в 75-ата минута, Крис Брънт намали на 1:2, а в 90-ата Джеймс Морисън оформи крайното 2:2.

Така кръг преди края Болтън продължава да е в зоната на изпадащите и ситуацията на тима от „Рийбок Стейдиъм” е доста тежка. В момента Болтън е 18-ти с 35 точки и изостава с по 2 пункта от Куинс Парк Рейнджърс и Уигън и с 3 точки от Астън Вила. В последния кръг отборът на Мартин Петров гостува на Стоук Сити.

Уест Бромич Албиън пък е на 10-ото място с 47 пункта.

В друг мач от кръга Куинс Парк Рейнджърс постигна изключително важен успех в борбата си за оцеляване. Лондонският тим надви с минималното 1:0 Стоук Сити на „Лофтус Роуд”, а единственото попадение в мача бе дело на Джибрил Сисе в 89-ата минута.

Така Куинс Парк Рейнджърс вече има 37 точки и е на 17-ото място, като е с 2 пункта пред Болтън. В последния кръг тимът от „Лофтус Роуд” гостува на Манчестър Сити и в случай, че загуби мача на „Етихад Стейдиъм”, ще се надява Болтън да не спечели визитата си на Стоук Сити. В момента „грънчарите” пък се намират на 14-ата позиция с 44 пункта.

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона