3. Марто Петров с ключова асистенция за Сити при 2:1 над Фулъм след 120 минути за "Карлинг Къп"

Звездната селекция на Манчестър Сити се класира доста трудно за 4-ия кръг на „Карлинг Къп”. На възпитаниците на Марк Хюз им бяха нужни 120 минути, за да отстранят лондонския Фулъм с 2:1.

Уелският специалист бе заложил на всичко най-добро, с което разполага, като отсъстваше само Емануел Адебайор, който изтърпява наказание от Футболната Асоциация. Рой Ходжсън от своя страна бе заложил почти изцяло на състава, който направи равен 1:1 с българския ЦСКА в Лига Европа.

Редовното време на срещата завърши 1:1, а победният гол бе дело на Коло Туре в 111-ата минута. Асистент на капитана на „гражданите” за попадението бе българският национал Мартин Петров, който се появи в игра в 75-ата минута, на мястото на Стивън Айрланд.
През първото полувреме Сити владееха повече топката, а Фулъм контраатакуваше опасно. В 34-ата минута Золтан Гера намери отлично топката от воле и простреля Шей Гивън за 1:0 в полза на лондончани.

Домакините се опитаха да върнат попадението още до почивката, но пропуски пред Стокдейл направиха Райт-Филипс и Тевес.

Седем минути след почивката равенството бе възстановено. Намиращият се в отлична форма Крейг Белъми центрира и Гарет Бари с глава направи 1:1.

До края на редовните 90 минути футболистите на Сити се опитаха да решат спора с втори гол, но топката така и не влизаше в мрежата на Фулъм.

Стигна се до продължения, като след първите 15 минути резултатът остана непроменен. В 111-ата минута стадион „Сити ъф Манчестър” избухна. Марто Петров намери по прекрасен начин Коло Туре и централният защитник реализира за 2:1.

Сити удържа преднината си до 120-ата минута на мача и продължава напред в надпреварата.

Манчестър Сити – Фулъм 2:1 (след продължения)
(0:1) Гера 34’
(1:1) Бари 52’
(2:1) Туре 111’

Манчестър Сити: Гивън; Сабалета, Туре, Лескът; Бридж; Райт-Филипс, Де Йонг (91’ Вайс) , Бари, Айрланд (75’ Петров); Тевес, Белами

Фулъм: Стокдейл; Стоор, Беърд, Смолинг, Кели; Дейвис (71’ Дикгакой), Грийнинг, Рийзе, Гера (120’ Андерсон); Сеол, Джонсън (91 Елм)

Стадион: „Сити ъф Манчестър”, Манчестър