3. Марто Петров със страхотен гол при равенство 2:2 с Блекпул (видео)

Марто Петров със страхотен гол при равенство 2:2 с Блекпул (видео)

Евертън се изложи лошо срещу У.Б.А. – 1:4

Отборите на Болтън и Блекпул не се победиха в мач от 15-ия кръг на Премиършип, завършвайки наравно 2:2. Срещата се игра на стадион „Рийбок“, а българският национал Мартин Петров се появи като резерва в 60-ата минута и поведе „уондърърс“ към хикса, вкарвайки за 1:2 в 76-ата.

Двубоят започна с натиск на Болтън, но пропуски в началото направиха Кевин Дейвис и Лий. След първите 15 минути гостите овладяха инициативата и на свой ред създадоха някои добри положения пред вратата на домакините. Така се стигна до 28-ата минута, когато бившият играч на родния ЦСКА - Елиот Гранден, центрира от корнер, а Еват се извиси над всички и с глава изведе „мандаринките“ напред – 1:0.

Този гол обърка домакините, а в 32-ата минута Адам шутира опасно покрай вратата на Яяскелайнен.  В самия край на полувремето Адам се отчете с нов пропуск, а в 40-ата минута изстрел на Кембъл бе отразен от стража на Болтън.

Втората част стартира по страхотен начин за Блекпул и в 58-ата минута Гранден се отчете с втора асистенция, след като отново центрира от корнер, но този път автор на гола стана Варни – 2:0.

2 минути по-късно на терена се появи българският национал Мартин Петров, който оживи играта на „уондърърс“, а в 76-ата минута врачанинът поведе Болтън към обрат, след като получи от Марк Дейвис, завъртя се и с мощен удар заби кълбото в горния ъгъл на вратата на Блекпул – 1:2.

Натискът на домакините продължи и след това попадение и в 88-ата минута Класнич центрира остро за Марк Дейвис, който засече отблизо за крайното 2:2.

След равенството Болтън се намира на 5-о място във временното класиране с актив от 23 точки. Гостите от Блекпул пък са 10-и с 19 пункта.

В друг мач от този 15-и кръг в Премиършип отборът на У.Б.А. нанесе тежко поражение на Евертън, разгромявайки го с 4:1. Срещата се игра на „Гудисън Парк“, а двата тима завършиха двубоя с по 10 души, след като Артета получи директен червен картон в 58-ата минута, а Мулумбу си изкара втори жълт в 89-ата.

Иначе срещата започна с бързи контраакции на „дроздовете“ и в 16-ата минута Шарнър засече с глава центриране от корнер на Брънт, извеждайки гостите напред – 1:0. По-добрата игра на У.Б.А. продължи и след това попадение и в 26-ата минута Брънт буквално застреля Хауърд с мощна бомба от над 30 метра. В 42-ата минута пък Кейхил върна „карамелите“ в мача, след като вкара с глава след центриране на Бейнс от корнер – 1:2.

Втората част започна лошо за домакините, след като Артета получи червен картон в 58-ата минута, а 20 по-късно Чой покачи на 3:1 с хубав изстрел в далечния ъгъл. Крайното 4:1 оформи Мулумбу в 85-ата минута. След гола си Мулумбу си изкара по много глупав начин два жълти картона и остави своите да доиграят двубоя с 10 човека.

След победата „дроздовете“ заемат 11-о място в подреждането с 19 точки, докато Евертън е 16-и с 16 точков актив.