3. Марто с асистенция и 80 минути при 3:0 над Уест Хем

Марто с асистенция и 80 минути при 3:0 над Уест Хем

Отборът на Болтън продължава със стабилното си представяне през този сезон, след като днес разби с 3:0 тима на Уест Хем. Срещата се игра на „Рийбок Стейдиъм” и бе от програмата на 32-ия кръг на английската Висша лига.

Българският национал Мартин Петров пък започна като титуляр за „уондърърс” и се представи на високо ниво, като дори даде асистенция за второто попадение на тима си и изработи контраатаката за третия гол. Врачанинът остана на терена до 80-ата минута, когато бе заменен от Морено.

Двубоят, който се игра пред близо 26 хиляди души, започна с натиск на домакините, който даде резултат още в 14-ата минута, когато Стъридж получи на границата на пеналта, финтира с тяло Ъпсън и със силен удар даде преднина на Болтън.

След попадението по-добрата игра на домакините продължи и в 20-ата минута те вече водеха с 2:0, след като Мартин Петров качи топката на главата на Лий, а кореецът не сбърка, правейки безпомощен Грийн.

До края на полувремето Болтън продължи да доминира, а българинът Мартин Петров имаше три сгодни възможности за гол, но при две от тях не уцели вратата, а при третата изстрелът му бе спасен от стража на „чуковете”.

Втората част отново стартира с по-добра игра на „уондърърс” и в 50-ата минута те вече водеха с 3:0, след като Стъридж разстреля Грийн със силен удар с левия крак. Контраатака при това попадение пък бе изнесена от българина Мартин Петров.

След това попадение играчите на Болтън се успокоиха и се поприбраха в половината си, а гостите от Лондон взеха инициативата, търсейки поне почетно попадение. И „чуковете” бяха много близо до такова след хубав изстрел на Демба Ба, който обаче срещна гредата.

До края на двубоя обаче нов гол не падна и така Болтън би Уест Хем с 3:0.

След успеха домакините се намират на 8-о място във временното класиране с актив от 43 точки. Гостите от Лондон пък са 18-и с 32 пункта, на 1 от спасителния бряг.