3. Марто с пореден гол за Сити и с нова контузия

Марто с пореден гол за Сити и с нова контузия

Трети гол за Марто във Висшата лига при 2:2 срещу Фулъм

Българският национал Мартин Петров изигра поредния си силен мача за Манчестър Сити в английската Висша лига.

В третия си мач като титуляр за „гражданите” през сезон 2009/10, Марто отбеляза 3-ото си попадения през кампанията като този път негова жертва стана вратарят на лондонския Фулъм Марк Шварцер.

Сити не успяха да победят на собствения си „Сити ъф Манчестър” съперника на българския ЦСКА в Лига Европа Фулъм, като двубоят завърши 2:2.

За съжаление Марто получи контузия и напусна игра в 66-ата минута, а в следващата атака „Котиджърс” стигнаха до изравняване за 2:3.

„Гражданите” контролираха мача през първия час игра като логично поведоха с 2:0. Защитникът Джолеън Лескът откри резултата в 53-ата минута като довкара топката, която отиваше към мрежата след удар на Адебайор. Марто Петров в 60-ата направи 2:0. Той подаде надясно към Гарет Бари, който му върна "коженото кълбо" в наказателното поле, българинът овладя, финтира защитник на Фулъм и с хубав удар направи 2:0.

Феновете на Сити вече смятаха, че техните любимци ще стигнат лесно до успеха, но играчите на Рой Ходжсън не бяха на същото мнение.

В 62-ата минута Боби Замора свали топката с гърди на Деймиън Дъф и ирландският национал прати „коженото кълбо” в мрежата на Шей Гивън. В 68-ата минута американският национал Клинт Демпси се възползва от добро центриране в наказателното поле и с глава бе точен за 2:2.

Последваха още добри възможности пред вратата на Сити като този път Гивън спаси своя отбор след удар с глава на Хангеланд.

До края тимът на Марк Хюз не направи нужното, за да стигне до победата. Сити са 6-и в класирането с 18 точки, докато Фулъм са 13-и с 11.

Гюндоган за Барса: Изпълних своята детска мечта

"Беше трудно, но в същото време и страхотно преживяване"