3. Марто с цял мач и асистенция при реми на Болтън срещу „черните котки”

Марто с цял мач и асистенция при реми на Болтън срещу „черните котки”

Двата тима ще трябва да преиграят дуела си от III кръг на ФА Къп след 2:2 на „Рийбок”

Болтън и Съндърланд не се победиха и приключиха при 2:2 срещата помежду си от третия кръг на турнира ФА Къп. Българското крило Мартин Петров бе титуляр за домакините и остана на терена до края на срещата, в която се отличи с добра игра и асистенция. Болтън поведе с две попадения, но допусна гостите да изравнят и така да се доберат до преиграване.

Представителите на Чемпиъншип откриха резултата на своя „Рийбок” в 12-ата минута, когато Чънг-Йонг Лий се възползва от поредната грешка в отбрана на Карлос Куеяр  и стреля от границата на наказателното поле, след което Симон Миньоле също не се намеси добре и Болтън поведе.

Три минути след паузата домакините удвоиха аванса си, след като Мартин Петров намери отлично Марвин Сордел във вратарското поле и той направи резултата 2:0. След попадението обаче „черните котки” се вдигнаха на щурм и успяха заслужено да възстановят равенството.

Първо, в 60-ата минута появилият се като резерва малко преди това младок Конър Уикъм се разписа с глава след центриране от корнер, а четвърт час по-късно Крейг Гарднър вкара с мощен шут от далеч за 2:2.

В самия край на двубоя Мартин Петров можеше и да се разпише, но вратарят на гостите бе заел добра позиция и отрази удара на българина. Така Болтън спря тежка серия от пет поредни загуби в срещите си с „черните котки” и двата тима ще трябва да преиграят срещата, но на „Стейдиъм ъф Лайт”.