3. Марто със 77 минути при 2:1 над Блекбърн (видео)

Марто със 77 минути при 2:1 над Блекбърн (видео)

Българинът се разгневи на Оуен Койл за смяната си

Отборът на Болтън продължава със стабилните си изяви през този сезон, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Блекбърн. Срещата се игра на „Рийбок Стейдиъм” и бе от програмата на 17-ия кръг на английската Висша лига. Българският национал Мартин Петров започна като титуляр за домакините, но бе заменен в 77-ата минута от Матю Тейлър. „Уондърърс” завършиха мача с човек по-малко, след като Марк Дейвис си изкара втори жълт картон в 56-ата минута.

Иначе двубоят започна с неточен изстрел с глава на Робъртс, а в 14-ата минута Диуф можеше да открие резултата, ала ударът му бе спасен от Яскелайнен. 6 минути по-късно шут на Мартин Петров бе спасен от стража на гостите, а 120 секунди по-късно българинът отново опита късмета си, ала този път не намери целта. В 35-ата минута Педерсен стреля силно към вратата на домакините, но вратарят на Болтън спаси.

До края на полувремето не се запомни нищо по-интересно, освен един неточен изстрел на Петров и така тимовете се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с натиск на домакините и два неточни удара на Гари Кейхил. В 56-ата минута пък Марк Дейвис си изкара втори жълт картон и остави „уондърърс” с човек по-малко. Този картон накара Болтън да се поприбере в своята половина и да започне да търси възможностите си предимно на контраатака.

Така се стигна до 65-ата минута, когато Нелсен центрира в наказателното поле, където Муамба засече и изведе домакините напред – 1:0. В 77-ата пък българинът бе сменен, а на излизане от терена изрази остро недоволството си към мениджъра Оуен Койл.

След гола гостите натиснаха в търсене на изравнително попадение, но пропуски направиха Педерсен, Джоунс и Дън. Все пак „роувърс” успяха да стигнат до гол в 87-ата минута, когато Робъртс изведе Диуф сам срещу Яскелайнен, а африканецът технично прокара кълбото покрай финландеца.

Радостта на гостите от това попадение обаче трая твърде кратко, тъй като още в следващата атака капитанът на Болтън Кевин Дейвис свали с глава за Холдън, който преодоля хладнокръвно Робинсън за крайното 2:1.

След тази победа Болтън се намира на 5-о място във временното класиране с актив от 26 точки. Гостите от Блекбърн пък са 13-и с 21 пункта.
Сосиедад отнесе Валенсия и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Реал с 3:0 в „Ла Лига“

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс