3. Марто вкара втория си гол за сезона (видео)

Марто вкара втория си гол за сезона (видео)

Българският национал Мартин Петров отбеляза втория си гол за сезона, след като се разписа при победата на Болтън с 4:2 над Тотнъм. Крилото се появи в игра в 82-ата минута и в 94-ата оформи крайния резултат. Той бе изведен от Кевин Дейвис, излезе на скорост сам срещу Гомес и с нисък удар реализира.

Два гола на Кевин Дейвис и един на Гретар Стейнсон изведоха тима на Оуен Койл напред в резултата, но страхотни голове на Алън Хътън и Роман Павлюченко дадоха надежди на гостите, че могат да стигнат до равенството. Марто обаче сложи точка на спора в 94-ата минута.

Врачанинът Петров лекуваше контузия до скоро, но се завърна в групата на домакините. На неговата позиция като титуляр започна Матю Тейлър.

Дейвис откри резултата в 31-ата минута с шут с левия крак. Сандро от състава на Тотнъм беше с основна вина за попадението.

Авансът на „свинските крачета” се запази до 56-ата минута, когато Стейнсон се възползва от подаване на Лий и с нисък удар в далечния ъгъл покачи преднината им.

Тейлър удари гредата преди да бъде отсъдена дузпа за Болтън, от която произлезе и третият им гол. Наказателният удар реализира Дейвис.

В 79-ата минута Алън Хътън вкара изумително попадение с шут в наказателното поле.

В 87-ата минута интригата се върна, след като фантастично воле на Павлюченко намери мрежата зад Яаскелайнен.

В 91-ата минута Марто беше близо до гола, но волето му не намери правилната част на мрежата. Това обаче стана три минути по-късно.

След срещата Болтън се изкачи на 5-ото място с 15 точки. „Свинските крачета” изместиха Тотнъм, който е със същия актив на 6-ата позиция.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи