3. Мексико продължи кризата в Холандия с победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мексико продължи кризата в Холандия с победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

“Ацтеките” спечелиха приятелската среща с 3:2

Непостоянството в играта на националния отбор на Холандия по футбол продължава. “Лалетата” отстъпиха на Мексико с 3:2 в приятелска среща, играна на “Амстертам Арена”.

Футболистите на селекционера Гус Хидинг надиграха “ацтеките” почти по всички показатели по време на двубоя, но гостите отвъд океана бяха много по-ефективни и заслужено се поздравиха с успеха над третите в света. Холандците владееха топката 69% от игровото време и бяха отправили цели 23 удара към вратата на Гилермо Очоа. Мексиканците имаха 12 удара, но 3 от тях попаднаха право в целта.

Преди този двубой отборът на Холандия имаше една победа над Казастан с 3:1, която бе предшествана от две поредни загуби - от Италия и Чехия.

Острието на Реал Сосиедад  Карлос Вела се завърна с гръм и трясък в националния отбор на Мексико, като отбеляза два от головете за победата. Другият бе дело на Хавиер Ернандес. Точни за европейците бяха Уесли Снайдер и Дейли Блинд.

Резултатът бе открит още в 8-ата минута след страхотен удар на Вела. Домакините вдигнаха оборотите и направиха няколко сериозни пропуска.  В 49-ата минута силен изстрел на Снайдер изненада Гийермо Очоа за 1:1, а веднага след това Хавиер Ернандес можеше отново да изведе гостите напред, но ударът му с глава мина над напречната греда.

В 62-ата минута Вела вкара втория си гол, след като получи добър пас от Чичарито, който впечатли с индивидуален рейд в половината на “лалетата”. Точно той направи 3:1 седем минути по-късно. Въпреки това домакините не се отказаха до края и успяха да върнат един гол, дело на Блинд в 74-ата минута. За повече обаче силите и късмета не им стигнаха.

Треньорът на "росонерите" не е изцяло доволен от представянето на тима си

Ливърпул остава на върха след минимален успех над Палас като гост (ВИДЕО)

Жота вкара единственото попадение в мача

Конте: Не мисля, че Наполи заслужено е първи

Треньорът на партенопеите остава здраво стъпил на земята след силния старт в Серия А