Мексико рухна за три минути срещу Дания (ВИДЕО)

Точни за "червения динамит" бяха Поулсен и Ериксен след почивката

Дания записа победа в последния си приятелски мач преди Световното първенство в Русия. “Червеният динамит” се наложи с 2:0 над Мексико на стадион “Брьондби”. Домакините стигнаха до успеха с два гола за три минути през второто полувреме, дело на Юсуф Поулсен в 71-ата и Кристиан Ериксен в 74-ата минута.

Първото полувреме Дания имаше леко превъзходство, като на два пъти Кристиан Ериксен отправи опусни далечни удари, които обаче не намериха очертанията на вратата. В 36-ата минута обаче и Мексико бе близо до гола след изстрел на Андрес Гуардадо от фаул, който срещна гредата.

През втората част домакините намериха пътя към победата. В 71-ата минута Поулсен напредна на скорост, много красиво финтира защитник на границата на пеналта и с още по-хубав диагонален удар прати топката неспасяемо в далечния ъгъл на вратата.

Само три минути по-късно Ериксен бе изведен на скорост в наказателното поле и хладнокръвно добави втори гол за своя тим, с който окончателно реши изхода на двубоя.

Така Дания ще отпътува в приповдигнато настроение за Мондиала в Русия и вече чака първия си двубой с Перу на 16 юни. Мексико пък ще има тежката задача да се изпарви срещу Германия в първата си среща на финалите на 17 юни.