3. Меси и компания преобърнаха "Жълтата подводница" за 5 луди минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса взе осма поредна победа след драматично 3:2 на "Ноу Камп" и сложи край на серията от 18 мача без загуба на Виляреал

Барселона отново е само на точка от лидера Реал Мадрид след емоционална победа с 3:2 срещу Виляреал на „Ноу Камп”. Пред над 60 000 зрители в Каталуния „жълтата подводница” повеждаше на два пъти чрез Черишев и Вието, но Неймар и Рафиня изравняваха преди Лео Меси да каже тежката си дума с победен гол в 55-ата минута.

За Барса това бе осма поредна победа във всички турнири, с която те развалиха серията от 18 поредни срещи без поражение на Виляреал. Последното им такова бе през ноември миналата година от Цюрих в Лига Европа.

Иниеста измами цялата защита в 9-ата минута с пас за Луис Суарес, който насочи леко покрай целта с шут към долния ъгъл. Уругваецът беше активен и насочи добре с едно докосване към ъгъла, но вратарят Асенхо се хвърли и изби с една ръка. В средата на първата част Суарес за трети път стреля от движение и отново не бе точен.

Тишина обзе „Камп Ноу” в 30-ата минута. Домакините не изчистиха пред наказателното си поле, шпагат на Масчерано добута топката само до Марио, който стреля и кадърът на Реал Мадрид Денис Черишев протегна крак и отклони топката в мрежата – 1:0 за Виляреал.

Звездите на Барса започнаха да изразяват недоволство по терена, но Неймар успокои атмосферата. Меси надигра пазача си и намери Рафиня, чийто удар бе спасен от Асенхо, но Неймар бе точен при добавката – 1:1 точно преди почивката.

Втората част започна с нов шок. Джовани Дос Сантос открадна от Пике и пусна хубав пас за Лусиано Вието и нападателят прониза Клаудио Браво за 2:1 в полза на гостите.

Барселона показа завиден дух и изравни само две минути по-късно. Иниеста отново изведе Суарес, Асенхо спаси, Меси опита добавка, но Рафиня бе този, който добута зад голлинията за 2:2.

Още две минути по-късно и „Ноу Камп” ликуваше с любимия си герой. Суарес успя да чукне топката за Меси и аржентинската звезда оплете с десния крак в горния ъгъл за 3:2, оформяйки пълен обрат.

Гол на Виляреал беше отменен в 64-ата минута. Руис се разписа акробатично, но бе маркирана засада за докосването преди това.

Веднага в следващата атака Меси подаде за Неймар, който беше повален от Асенхо, но съдията Иняки Биканди изненадващо не даде дузпа.

След бурните минути през втората част каталунците успяха да свалят темпото и спокойно да дочакат края на двубоя с трите точки в свои ръце.

Барселона вече има 50 след 21 мача, лидерът Реал Мадрид е с 51 и мач по-малко. Атлетико Мадрид има 47, а Виляреал остава шести с 38.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни