3. Меси и компания си тръгнаха от "Емирейтс" с два гола актив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси и компания си тръгнаха от "Емирейтс" с два гола актив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аржентинецът бе точен на два пъти през втората част

Барселона спечели с 2:0 гостуването на Арсенал в първия осминафинален двубой на двата тима от Шампионска лига. „Артилеристите” направиха добро първо полувреме, но след почивката изпуснаха инициативата и бяха наказани на два пъти от звездата на испанците Лионел Меси. Резултатът на „Емирейтс” бе открит в 71-ата минута от аржентинеца, а в 83-ата отново той бе точен за крайното 0:2.

Барселона имаше 70% процента владеене на топката през първото полувреме, но отборът на домакините беше този, който направи повече в офанзивен план и каталунците трябваше често да приемат играта в своето поле под натиска на своя опонент.

Аарън Рамзи не успя да завърши по най-добрия начин атака в 7-ата минута и стреля слабо, а Алекс Окслейд-Чембърлейн направи фрапантен пропуск в 22-ата минута. Йозил комбинира с Белерин и последният шутира по земя, Дани Алвеш опита да изчисти, но прати топката в Чембърлейн, който от 10-ина метра прати кълбото право във вратаря на гостите.

Суарес показа отлична техника в 33-ата и се измъкна от двама бранители, но си поведе прекалено силно и изкара в аут. В 35-ата Лионел Меси изпълни пряк свободен от дъгата на големия пеналт, но опитът му да пусне топката ниско по земя претърпя провал.

В 45-ата минута при грешка на Рамзи Лионел Меси изведе отляво Суарес, той опита да върне към аржентинеца, но бранител на „топчиите” изчисти навреме. Минута по-късно Дани Алвеш получи отдясно, с едно докосване върна към Суарес, но уругваецът не насочи с глава точно топката, която мина опасно близо до страничната греда.

Първата голова възможност след почивката се откри пред гостите в 49-ата минута, но Неймар не успя да преодолее Петър Чех от чиста позиция, а в 60-ата минута вратарят на каталунците Тер Стеген също показа рефлекс и успя да отклони опасен удар с глава на Жиру.

В 71-ата минута Барселона излезе напред в резултата след образцова контратака. Неймар получи на левия фланг и между двама бранители насочи топката към Меси, който без затруднения даде преднина на своя тим, като това бе и първо попадение на аржентинеца срещу вратаря Петър Чех.

Нова възможност за гол пред гостите бе пропиляна от Неймар в 78-ата, като Мертазакер се намеси решаващо, а при добавката Суарес нацели гредата.

В 83-ата минута влезлият като резерва Матийо Фламини с първото си отиграване спъна Меси в наказателното поле, за което главният рефер отсъди дузпа, реализирана от Меси.

В добавеното време удар с глава на Неймар затрудни Петър Чех, но все пак вратарят успя да опази мрежата си от трето попадение.

Реваншът на "Ноу Камп" ще бъде игран на 16 март.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит