3. Меси избухна за 5 минути и обърна Осасуна /видео+снимки/

Меси избухна за 5 минути и обърна Осасуна /видео+снимки/

Барса се мъчи за 2:1 в Памплона, Осасуна заслужаваше поне точка, но класата на Меси си каза думата

Барселона взе изстрадана, но ценна победа с 2:1 като гост на Осасуна във втория кръг на Ла Лига. За пореден път герой за каталунците беше Лионел Меси, който обърна мача с два гола за 5 минути в края.

Тито Виланова заложи на Алексис, Сеск и Тейо като титуляри, но мачът не бе от тези, които сме свикнали да гледаме с участието на Барселона в Примера.

Осасуна даде всичко от себе си и заслужаваше поне точка.

Домакините от Памплона започнаха много силно мача и не позволиха на съперника да разиграва в марковия си стил.

Напротив, Сехудо още в третата минута подпали ръкавиците на Валдес и подсказа, че срещата не е решена преди да се е играла.

Домакините поведоха в 17-ата минута напълно заслужено. Лама намери място по левия фланг, центрира остро, а на задната греда играещият под наем Хосеба Йоренте промуши зад голлинията за 1:0.

Барса беше в шок, но набързо се окопити. Невероятен пропуска направи Иниеста в 25-ата минута – Алексис Санчес пусна  за плеймейкъра пред вратата, но Иниеста изпрати високо в аут.

Защитата на „блаугранас” бе напълно разпиляна през първата част. В 31-ата минута Лама стреля опасно, от малък ъгъл, Валдес спаси, а Йоренте направи две добавки, които с мъка бяха спасени от телата на Пике и Пуйол.

В 37-ата минута Иниеста изведе Меси, но той си чукна малко силно покрай Фернандес и вратарят успя да спаси удара в близкия ъгъл.
През втората част Алексис опита центриране, което едва не влетя в мрежата, но Фернандес внимаваше и изби.

Пред другата врата Пике и Пуйол се паникьосаха, Пуйол изчисти право в Сиси, който стреля силно и се наложи Валдес пак да спасява гостите.

Лионел Меси не правеше добър мач, но в последните 15 минути обърна хода на срещата с две бързи попадения.

В 76-ата минута при едно меле Меси със шпагат набута във вратата за 1:1, а домакините бурно протестираха за засада при извеждащия пас, който доведе до мелето. ТВ повторенията показаха, че засада наистина има.

Памплонци се изнервиха и Пачи Пунял си изкара червен картон, оставяйки своите с 10 души в 79-ата минута.

Минута по-късно Жорди Алба обърна един пас за Меси на границата на пеналта и аржентинецът прати прецизен шут в долния ляв ъгъл за 1:2.

Барселона има пълен актив от 6 точки след първите два кръга. Осасуна е на дъното без актив.
Иниеста: Сълзите ми са от гордост, не от тъга

Испанската легенда сложи край на кариерата си на 40 години

Ливърпул набеляза двама за заместник на Салах

Почти сигурно крилото на "мърсисайдци" ще си тръгне без пари

Реал Мадрид обяви колко време ще отсъства Милитао

Очаква се бранителят на "белия балет" да е готов за игра след паузата за национални отбори