3. Меси наби Майорка за 30 минути и даде на останалите да поиграят (видео)

Меси наби Майорка за 30 минути и даде на останалите да поиграят (видео)

Каталунците разбиха тима от Балеарските острови с 5:0, Лео с хеттрик, юношата Куенка с първи гол за „блаугранас”

Отборът на Барселона се завърна на победния път, след като тази вечер разби тима на Майорка с 5:0. Срещата се игра на стадион „Ноу Камп” и бе от програмата на 11-ия кръг на испанската Ла Лига.

Мегазвездата на каталунците – Лео Меси, който не беше вкарвал в три поредни двубоя, се завърна сред голмайсторите с гръм трясък, реализирайки хеттрик до 30-ата минута. Юношата на Барса – Куенка, пък вкара първия си гол с екипа на „блаугранас”.

Двубоят започна с очакван натиск на домакините и опасен удар с глава на Кейта, спасен от Ауате.

Така се стигна до 11-ата минута, когато Нсуе игра в пеналта си и реферът отсъди дузпа за каталунците, която бе хладнокръвно реализирана от Лео Меси.

След попадението аржентинецът показа на камерата 3 пръста, с което се закани, че ще успее да реализира хеттрик срещу Майорка. И Ла Пулга съумя да направи именно това само след половин час игра.

Първо Адриано опита да стреля от лявата част на наказателното поле, но топката попадна в Меси, който отблизо засече с десния крак за 2:0. В 29-ата минута пък, Алвеш центрира меко в пеналта на гостите, където аржентинецът притича и спокойно засече за 3:0.

До края на полувремето зрителите на „Ноу Камп” не видяха повече попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при 3 гола аванс за каталунците.

Втората част също стартира устремно за „блаугранас” и в 51-ата минута те вече водеха с 4:0, след като Адриано намери юношата Куенка в наказателното поле, младокът премина покрай Ауате и с левия крак направи разгрома на Майорка пълен – 4:0.

След това попадение домакините свалиха осезаемо оборотите, въпреки че продължаваха тотално да владеят случващото се на терена.

В 77-ата минута Меси шутира мощно от фаул, но Ауате изби в корнер, след който Алвеш засече с десния крак, кълбото стигна до Пике, който стреля с глава, но Чико изчисти от голлинията.

До края на двубоя имаше време и за Дани Алвеш да запише името си сред голмайсторите и това стана факт в даденото от съдията продължение, когато бразилецът буквално застреля Ауате с шут от над 25 метра, оформяйки крайното 5:0.

След успеха каталунците се изкачиха начело във временното класиране с актив от 24 точки, на 1 пред Леванте и на 2 пред Реал, който играе по-късно.

Шчесни: Не е ничия работа дали пуша или не