3. Меси отпразнува мач №300 в Примера с хеттрик срещу Леванте (ВИДЕО)

Меси отпразнува мач №300 в Примера с хеттрик срещу Леванте (ВИДЕО)

Луис Суарес вкара великолепен гол със странична ножица, а Барса разгроми съперника с 5:0 и пак е на точка зад Реал Мадрид

Лионел Меси наниза хеттрик, а Луис Суарес заби чудесно със задна ножица при разгрома на Барселона с 5:0 над Леванте на „Ноу Камп”. Така каталунците отново са само на точка зад лидера Реал Мадрид, а Меси се изравни с Кристиано Роналдо като лидер в класацията за най-много хеттрикове в историята на Ла Лига (23).

Меси днес празнуваше своя мач №300 в Примера и ознаменува юбилея по чудесен начин. Със своите три гола днес той вече има повече голове от Роналдо за сезона (37 срещу 36) и изостава само на две попадения зад португалеца в Ла Лига (26 срещу 28). Тази вечер Меси направи 4-ия си хеттрик за сезона в Ла Лига.

През целия мач каталунците имаха тотален превес и напомниха за стила, който им донесе купища трофеи при Пеп Гуардиола.

В 17-ата минута Меси показа чудесен поглед над играта и прати пас по въздуха за Неймар на втора греда, бразилецът не уцели добре топката, но тя описа парабола и мина зад голлинията за 1:0.

Меси продължи да е в центъра на събитията и не бе точен от пряк свободен удар, а после стреля прекалено централно и вратарят Диего Мариньо нямаше проблеми.

Бартра отне топката пред наказателното поле на Леванте и веднага пусна за Меси, който с първото докосване си осигури чудесна позиция и с десния крак удвои с нисък шут по диагонала в 38-ата минута.

Минута преди почивката съдиите отмениха напълно редовен гол на Меси. Той пое топката отдясно, направи двойно с Неймар, който го изведе сам срещу вратаря и десетката вкара с лекота, но страничният рефер погрешно маркира засада.

Отмененият гол не смути Меси и той продължи да твори и след почивката. Негов пас за Педро се оказа пресилен и вратарят лови, а после Неймар опита да поднесе на тепсия също за Педро, който не протегна достатъчно крака си и голът се размина.

Третото попадение обаче не закъсня и в следващата атака Бускетс копна отлично за Педро вдясно, той с едно докосване намери Меси и пред вратата аржентинецът вкара отблизо втория си гол – 3:0.

4 минути по-късно Неймар опита триково да елиминира Иван Рамис, който го изблъска и съдията даде дузпа. През седмицата Меси даде на Неймар да бие от бялата точка, но днес веднага си взе топката и спокойно оформи хеттрик с удар в долния десен ъгъл за 4:0.

В 73-ата минута Луис Суарес отбеляза най-красивия гол в мача. Адриано стигна до аутлинията и центрира със сетни усилия, а около дузпата Суарес посрещна кълбото с великолепна странична ножица и с левия крак оплете в обратния ляв ъгъл за 5:0. Суарес се бе появил на терена само 6 минути по-рано.

До края Барселона можеше да вкара още, но 5 минути преди края Мариньо отрази воле на Меси и успя да избие над вратата.

Барселона вече има 56 точки и е само на една зад Реал Мадрид (57). Атлетико Мадрид е с 50 преди гостуването на Селта по-късно тази вечер.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни