3. Меси, Суарес и Неймар разнищиха и Реал Сосиедад с 4:0 (ВИДЕО)

Меси, Суарес и Неймар разнищиха и Реал Сосиедад с 4:0 (ВИДЕО)

Меси се завърна с гол в Примера в самия край на мача, но голямата звезда днес бе Неймар

Барселона продължава да гази наред и победи Реал Сосиедад с 4:0 на „Ноу Камп” в 13-ия кръг на Примера дивисион за шестия си пореден успех във всички турнири. Неймар, Луис Суарес, а вече и възстановеният Меси продължава да се надвкарват като днес бразилецът заби две попадения, а уругваецът и аржентинецът по едно при завръщането на Лео Меси сред титулярите в първенството. Това бе 18-а поредна победа на Барса у дома над този съперник.

Така Барса записа втора поредна  победа с 4:0 в шампионата и вкара цели 14 гола за три мача в рамките на седмица. Отборът на Луис Енрике е лидер в Примера с 33 точки и има временно аванс от 7 пред Атлетико Мадрид и 9 пред Реал, които са с мач по-малко.

Суарес бе изведен отлично от Неймар сам срещу вратаря в 3-ата минута, ала Рули спаси с една ръка. Меси изведе Неймар вдясно зад защитата, кариоката опита да заобиколи Рули, който блестящо се хвърли и лови топката. Суарес качи на главата на Андрес Иниеста и този път лявата греда спаси баските.

Реал Сосиеад, воден от новия си треньор – бившият наставник на Барса „Б” Еузебио Сакристан, всъщност играеше добре и разиграваше топката повече и по-добре от много други отбори на стадиона на Барса.

Но като голям отбор каталунците поведоха точно в добрите минути на своя гост. Меси получи с гръб към вратата и веднага прехвърли вдясно за Дани Алвеш, който центрира ниско, а Неймар изпревари пазача си и намери близкия десен ъгъл за 1:0 в 22-ата минута.

Сосиедад не рухна след гола и продължи да пресира добре, но се оказа матиран за втори път в 41-ата минута. Дани Алвеш изскочи на фланга зад защитата, изчака и центрира на втора греда за Луис Суарес, който се нагласи и с акробатично воле от въздуха направи 2:0 в десния долен ъгъл.

В началото на втората част асистент за гол се оказа и другият краен бранител на европейския и испански шампион. Матийо се понесе отляво и получи на ръба на засадата, после центрира по земя и Неймар с левия крак опъна мрежата за трети път.

Меси стреля веднага с воле от въздуха след пас на Неймар от крилото, но топката мина от грешната страна на лявата греда. После Меси имаше нов шанс, но насочи право в ръцете на вратаря с нов шут от въздуха.

След третия гол домакините сякаш искаха да изработят гол и за Меси, който бе близо до него с удар към далечния ъгъл от свободен ъгъл, но отново не успя.

Пет минути преди края Меси си чукна покрай съперник в наказателното поле вдясно и с фалцов изстрел разтресе напречната греда.

Все пак в добавеното време Неймар направи за смях Елустондо със серия от финтове и след двойно подаване сервира на Лео Меси на празна врата, а аржентинецът нямаше как да сбърка – 4:0 и първи гол на Меси в Ла Лига от два месеца насам.

Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ