3. Меси вдигна „Златната топка” на „Камп Ноу” и вкара два гола на Бетис за 4:2 (видео)

Каталунците поведоха с 2:0, допуснаха изравняване, но в крайна сметка взеха трите точки

Испанският шампион Барселона спечели с 4:2 домакинството си на Бетис и така остана на пет точки от лидера във временното класиране Реал (Мадрид).

Преди последния мач от 18-ия кръг аржентинската перла на каталунците Лионел Меси показа на феновете спечелената през седмица награда „Златната топка на ФИФА”, а капитанът на тима Карлес Пуйол вдигна победоносно трофея от световното клубно първенство.

Наставникът на Барселона пък реши да заложи на схема с трима в отбрана и така момчетата на Пеп Гуардиола излязоха на терена в постройка 3-4-3.

Това явно изненада гостите и Барса откри още в 10-ата минута с гол на Шави Ернандес, който се разписа след пас на Сеск Фабрегас, а след още 120 секунди Лео Меси ликуваше, тъй като вкара втория гол в двубоя.

Добрата преднина сякаш успокои домакините и те допуснаха отпускане, от което андалуските новаци се възползваха и намалиха аванса на "блаугранас" още преди почивката с попадение на Рубен Кастро (’32).

След паузата възпитаниците на Пепе Мел дори успяха да възстановят равенството, понеже в 52-рата минута резервата Роке Санта Круз вкара за 2:2, но в 71-ата "вердибланкос" останаха с човек по-малко на игрището заради червен картон на Марио и това ги пречупи.

Едва четири минути по-късно Барса отново поведе се попадение на Алексис Санчес, а в 86-ата минута Лео Меси вкара втория си гол в срещата, разписвайки се от дузпа и така оформи крайното Барселона – Бетис 4:2.

Гравенберх: С Арне Слот всичко в Ливърпул се развива добре

"Във Висшата лига се играе по-бързо, отколкото в Германия"

В Испания: Губим по €700 млн. на година