3. Меси вкара 4 на Еспаньол, „Ноу Камп” изпрати най-успешния треньор в своята история (видео)

Магическият аржентинец продължи да пише история, вече има 72 гола през сезона, вижте всички резултати от 34-и кръг на „Ла Лига”

Барселона разгроми с 4:0 гостуващия Еспаньол в градското дерби от предпоследния кръг на испанската Примера, като всичките попадения в срещата бяха дело на звездата Лео Меси, които с тях достигна втрещяващата кота от 70 гола за сезона.

Магическият аржентинец откри резултата в 12-ата минута, когато се разписа след изпълнение на пряк-свободен удар в последното домакинство на каталунците през кампанията, а и под ръководството на отиващия си през лятото треньор Хосеп Гуардиола.

Така почивката дойде при минимален аванс в полза на Барса, а след нея „синьо-червените” нанизаха още три безответни попадения чрез Лео Меси.

Носителят на Златната топка вкара 70-ия си гол през кампанията в 63-ата минута, реализирайки отсъдената за игра с ръка в наказателното поле на Еспаньол дузпа, а в 74-ата се разписа с диагонален шут и оформи класиката.

Това обаче не бе всичко, защото в 79-ата минута Меси се разписа за втори път от дузпа и за 72-ри през сезона, а в самия края на двубоя дори можеше да вкара за пети път, но прехвърлящият му удар не спря в мрежата на гостите.

След двубоя Барса събра 90 точки, а и изпрати с почести напускащия през лятото Пеп Гуардиола, докато Еспаньол записа четвърта поредна загуба, с 45 пункта в своя актив.

В друг мач от кръга Майорка победи минимално Леванте, а Атлетико /Мадрид/ обърна Малага у дома и надделя с 2:1, изпреварвайки по този начин именно Леванте на петата позиция в класирането.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари