3. Меси вкара фаул почти от аутлинията за класика над Билбао (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси вкара фаул почти от аутлинията за класика над Билбао (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барселона се доближи само на точка зад Реал Мадрид, Меси изравни Суарес на върха при голмайсторите

Барселона победи Атлетик (Билбао) с 3:0 на „Ноу Камп” в 21-ия кръг на Ла Лига и вече е само на точка зад лидера Реал Мадрид, който обаче има два мача по-малко. Пако Алаксер най-после се отпуши в първенството с екипа на каталунците, Меси вкара от фаул почти от аутлинията, а Алейш Видал реши всичко в средата на втората част.

Луис Енрике изненадващо остави топ голмайстора в Примера Луис Суарес на пейката за сметка на Пако Алкасер. Иниеста и Бускетс изобщо не бяха в групата заради скорошните си проблеми с травми.

Крайният резултат днес обаче лъже по отношение на играта, защото през първата част пропуски на баските и отлични намеси на Тер Щеген запазиха вратата на „блаугранас” суха.

Първата добра възможност беше за Иняки Уилямс в 12-ата минута, но плонжът му с глава беше неточен след отлично центриране от лявото крило на Лапорт.

В 18-ата минута Андре Гомеш намери Неймар на левия фланг, бразилецът се пусна на скорост в наказателното поле и подаде на първа греда за Пако Алкасер, който с едно докосване ниско вкара първия си гол в Ла Лига с екипа на Барса.

Пике направи грешка и с цената на жълт картон фаулира Раул Гарсия пред наказателното поле, а ударът над стената на Итураспе прелетя и над целта.

Иняки Уилямс се измъкна отляво в 32-ата минута и пак Марк-Андре тер Щеген беше позициониран идеално, за да спаси.

Пет минути преди почивката Барса получи пряк свободен удар вдясно, почти на аутлинията. Всички чакаха центриране, но Меси с левия крак стреля директно, защитник посегна да избие и само заблуди вратаря Ираисос, който изби недостатъчно и топката навести за втори път мрежата му. С 16-ия си гол за сезона в първенството Меси се изравни с Луис Суарес на върха при голмайсторите. За аржентинеца това е и 4-ти гол от пряк свободен удар през 2017-а.

На почивката Масчерано смени Пике, който имаше късмет да не бъде изгонен с втори жълт картон още в края на първата част.

Неймар направи двойно с Меси в наказателното поле, но шутира неточно обграден от четирима. След него Меси от малък ъгъл би встрани.

Точно в средата на втората част десният бек на Барселона Алейш Видал се включи в атака, нагласи на левия крак и отбеляза в долния ъгъл за 3:0.

До края каталунците свалиха темпото, а Видал и Ракитич изпуснаха един след друг след хубав пас вдясно на Арда Туран.

Барселона вече има 45 точки, а Реал е лидер с 46 и два мача по-малко. Гостуването на „кралете” на Селта утре вечер вече бе отложено заради лошото време и те ще си останат с два мача по-малко. Атлетик (Билбао) е седми с 32 точки.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари