3. Металист (Харков) се доближи до елиминационната фаза на Лига Европа

Металист (Харков) се доближи до елиминационната фаза на Лига Европа

Аустрия (Виена) и АЗ Алкмаар не се победиха

Отборът на Металист (Харков) се добра до победа с 3:1 като домакин на Малмьо в мач от груповата фаза на Лига Европа. По този начин украинският тим събра актив от 10 точки в група „G” на турнира и се доближи много близко до елиминационната фаза на надпреварата, след като е на 4 точки пред втория АЗ Алкмаар и на 5 пред третия Аустрия (Виена), като всеки отбор от групата трябва да изиграе по още два мача. Малмьо пък отпада от турнира, след като е с нулев актив.

В днешния мач между Металист и Малмьо шведите започнаха силно и имаха възможност да открият още преди да е изтекъл първият четвърт час, но Винзентс и Ларсон не съумяха да преодолеят стража на домакините – Дишленкович. За Металист пък чисти ситуации не можаха да реализират Вилагра на два пъти и Тайсон, като по този начин почивката дойде при нулево равенство.

През втората част обаче домакините започнаха по-добре и бързо отбелязаха два гола съответно в 46-ата и 56-ата минути. Малмьо намали на 1:2 в 66-ата чрез Ранегие, но шведите така и не съумяха да създадат нещо по-опасна пред вратата на съперника до завършека на мача. Металист пък достигна до трети гол в последната 90-а минута. Тогава Фининьо се разписа и по този начин сложи край на спора.

В другия мач от групата Аустрия (Виена) и АЗ Алкмаар приключиха сблъсъка си при равенство 2:2. Гостите от Холандия водеха с два гола на почивката на мача, след като Елм се разписа от дузпа в 19-ата минута, а Рейнен покачи на 2:0 в 44-ата.

През второто полувреме обаче австрийският тим възстанови равенството чрез два бързи гола, дело на Ортлехнер (58’) и Баразите (61’).

След равенството Аустрия (Виена) е на третото място в групата с 5 точки, докато АЗ Алкмаар е 2-ри с 6 пункта.

В следващите мачове от групата Малмьо е домакин на АЗ Алкмаар, докато лидерът Металист (Харков) приема у дома Аустрия (Виена).