3. Мидълзбро шокира Манчестър Сити насред „Етихад” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мидълзбро шокира Манчестър Сити насред „Етихад” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вторият в класирането на Чемпиъншип отстрани от ФА къп шампионът на Висшата лига - 2:0

Вторият в класирането на Чемпиъншип отстрани от турнира за ФА къп втория в подреждането и настоящ шампион на Висшата лига.

Мидълзбро поднесе една от най-големите изненади в четвъртия кръг на надпреварата, след като победи Манчестър Сити на собствения му стадион с 1:0.

„Гражданите” имаха надмощие преди почивката и отправиха цели 13 удара, но вратарят на гостите Томас Осоро бе отличен и спаси Боро от негативен резултат до почивката.

Втората част обаче започна кошмарно за домакините, те направиха няколко грешки в центъра на терена, а после Фернандиньо върна неразчетено една топка към своя вратар Уили Кабалеро. Последният не можа да се намеси добре, а после и Патрик Бамфорд изпревари Фернандиньо, за да вкара единственото попадение в срещата.

Така Мидълзбро откри резултата в 53-ата минута, а това разколеба домакините и само три по-късно Лий Томлин се измъкна от отбраната, но след това Джо Харт се намеси решително, а после и добавката не сполучи.

В 64-ата минута обаче отново Томлин преодоля майсторски Компани и дори Джо Харт, но топката срещна гредата, след което се търкули по голлинията, но излее в аут.

След това Манчестър Сити натисна и бе близо до изравняването в 82-ата минута, когато шут на Серхио Агуеро премина над вратата.

Минута преди края на редовното време пък отличен изстрел на резервата Франк Лампард също страничната греда, а точка на спора сложи друга резерва. Енрике Гарсия-Кике влезе в 87-ата минута и в добавеното време се възползва от пас на голмайстора Бамфорд, за да оформи крайното 2:0.

Така Манчестър Сити отпадна от ФА къп, а Боро ще играе в пети кръг.