3. Михайлов и Твенте спряха Интер, Тотнъм изпусна Вердер (видео)

Михайлов и Твенте спряха Интер, Тотнъм изпусна Вердер (видео)

Българинът с цял мач

Холандският шампион Твенте се представи повече от достойно в дебютния си мач от Шампионската лига. Отборът на българския национал Николай Михайлов направи домакинско реми 2:2 срещу носителя на трофея от миналия сезон Интер (Милано).

Срещата между двата отбора се игра на стадион "Арке Стейдиъм" в Еншеде, а домакините бяха подкрепяни от едва 20 хиляди души, въпреки историческото си участие в турнира.

Михайлов пък излезе като титуляр за домакините и остана на терена цял мач и се представи на стабилно ниво, въпреки двата гола, които допусна.

Гостите от Милано откриха резултата в 13-ата минута, благодарение на Уесли Снайдер, който със същинска тупалка от точката за изпълнение на дузпата прониза Михайлов.

Преди това обаче страхотна работа свърши и Диего Милито, който проби по крилото и даде паса в наказателното поле на домакините.

Първоначално неговият удар бе отразен от Михайлов, но топката попадна в Снайдер, който не сгреши.

В 20-ата минута обаче домакините се върнаха в мача, благодарение на страхотното попадение на Тео Янсен, който се разписа от фаул.

Изравнителният гол като че ли подейства ободряващо на домакините, които отново поеха нещата в свои ръце и обсадиха вратата на съперника.

Първо в 25-ата минута Тиендал отправи мощен изстрел, спасен с мъка от Жулио Сезар, а малко след това Янсен пробва нов изстрел от фаул, но този път мерникът му изневери и топката мина на сантиметри над вратата.

Така се стигна до 30-ата минута, когато след едно центриране от корнер, Диего Милито действа неориентирано и с глава прати топката в собствената си врата за 2:1. Три минути след това и Шадли притесни Сезар с удар от дистанция, но бразилският страж показа класа и отново спаси.

Постепенно Интер отново се окопити и в заключителните минути на първата част направи всичко по силите си да възстанови равенството.

Първо в 35-ата минута Естебан Камбиасо от малкото наказателно поле уцели напречната греда. Пет минути по-късно пък Ето`о с неспасяем удар по земя в долния ляв ъгъл, не остави никакви шансове на Михайлов и възстанови статуквото.

В самия край на полувремето обаче гостите проспаха една ситуация и за малко да получат нов гол, но изстрелът с глава на Марк Янко мина над вратата.

Второто полувреме като цяло мина доста спокойно и нямаше кой знае колко опасности пред двете врати, което логично не доведе до нови голове.

В друг двубой от групата, Вердер и Тотнъм завършиха при равенство 2:2, като "шпорите" преди това бяха повели доста бързо в резултата с два чисти гола.

Петри Пасанен си отбеляза автогол в 12-ата минута, а шест минути по-късно Крауч удвои преднината на гостите.

Въпреки това, Вердер показа характер и успя да изравни след попадения на Алмейда и Марин в 43-ата и 47-ата минути.

На практика след първите двубои от "А" група, всички участници имат по една точка.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи