3. Милан матира Юве в Торино и подпечата Шампионската лига (ВИДЕО)

Милан матира Юве в Торино и подпечата Шампионската лига (ВИДЕО)

Оливие Жиру донесе трите точки за "росонерите"

Милан си гарантира място в топ 4 на Серия А този сезон след като победи с 1:0 Ювентус в дербито от 37-ия кръг на шампионата. Така те са на шест точки пред Аталанта и няма как да бъдат изместени от местата, които дават право на участие в Шампионската лига.

"Старата госпожа" имаше по-чистите голови положения през първото полувреме, но малко преди почивката "росонерите" реализираха победния гол. Давиде Калабрия центрира от десния фланг и Оливие Жиру насочи топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Шчесни за 1:0. Това бе 12-то попадение за французина този сезон, като изравни най-доброто си постижение в топ 5 първенство от сезон 2016/17 с Арсенал.

Второто полувреме отново беше главно под контрола на Юве, но атаките им не стигаха до голови ситуации. Милан пък имаше няколко шанс на контраатаки, но Леао и Салемакерс се отличиха с пропуски.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)