3. Милан влезе в ШЛ след инфарктен обрат над Сиена в края - 2:1 (ВИДЕО)

Милан влезе в ШЛ след инфарктен обрат над Сиена в края - 2:1 (ВИДЕО)

Фиорентина пък разби Пескара с 5:1

Отборът на Милан се класира за Шампионската лига през следващия сезон, след като тази вечер се наложи изключително драматично с 2:1 над изпадналия Сиена. Срещата се игра на стадион "Артемио Франки - Монтепаски Арена" и бе от програмата на 38-ия, последен, кръг на италианската Серия "А".

Като цяло двубоят бе доста нервен, а зрителите видяха цели 3 червени картон в него - по един за играчи и на двата тима, както и един за наставника на домакини Джузепе Якини.

Двубоят премина изцяло под диктовката на "росонерите", които натиснаха от самото начало и още във 2-та минута Пеголо трябваше да спасява изстрели на Робиньо и Балотели.

Последваха неточни удари на Ночерино и Нианг, а в 10-ата минута "бианконерите" обстрелваха за първи път Абиати, но неточно.

Така дойде 25-ата минута, когато Сиена изненадващо излезе напред в резултата, след като Росина центрира от фаул в малкото наказателно поле, къдео Терци засече с глава и се разписа за 1:0.

Само 180 секунди след попадението Милан можеше да изравни, ала удар на Балотели срещна гредата. Мексес Балотели и Монтоливо изтърваха по още една възможност до края на полувремето, но нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за домакините.

Втората част стартира с накъсана игра, а в 69-ата минута гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Амброзини.

Само 60 секунди след това обаче, Терлици влезе необмислено в краката на Пацини, за което също получи втори жълт картон и численото равенство между футболистите бе възстановено.

След тези картони "росонерите" съумяха отново да натиснат съперника си и в 84-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана хладнокръвно от Балотели за 1:1.

При отсъждането на 11-метровия наказателен удар пък, наставникът на домакините Джузепе Якини избухна в бурни протести, заради което бе отстранен от рефера Бергонци.

В 87-ата минута гостите изпаднаха в екстаз, след като Мексес засече с глава центриране на Монтоливо след статично положение, докарвайки нещата до пълен обрат за Милан.

До края на мача нови голове нямаше и така "росонерите" победиха Сиена с 2:1 и се класираха за Шампионската лига догодина, завършвайки на 3-о място в крайното класиране с актив от 72 точки, на 2 пред 4-ия Фиорентина. Сиена пък остава предпоследна с  30 точки.

Прекият конкурент на "росонерите" за 3-то място - Фиорентина, пък изпълни лесно задачата си и разгроми опашкаря Пескара с 5:1 на неговия "Адриатико Джовани Корнакия". Това обаче не стигна на "виолетовите" да играят в най-комерсиалния клубен турнир заради късния обрат на Милан.

Гостите излязоха напред в резултата още в 16-ата минута, когато точен бе Ляич, а 8 по-късно, отново той, удвои аванса на своите. В 28-ата минута Фернандес покачи на 3:0 след пас на Валеро.

През втората част натискът на "виолетовите" продължи и в 54-ата минута Йоветич бе точен за 4:0, 5 по-късно Ляич оформи хеттрика си, разписвайки се за 5:0.

До края на мача все пак имаше време за "делфините" да отбележат почетен и прощален свой гол в Серия "А" и той падна в 77-ата минута, когато Витилио оформи крайното 1:5.

След успеха Фиорентина завърши 4-а със 70 точки, докато Пескара остана твърдо последна с 22.