3. Милан засрами Арсенал на "Сан Сиро" и гледа към следващата фаза (видео+снимки)

Милан засрами Арсенал на "Сан Сиро" и гледа към следващата фаза (видео+снимки)

"Артилеристите" записаха черен ден в своята история, губейки с разгромното 0:4

Отборът на Милан разгроми с 4:0 гостуващия тим на Арсенал в 1/8-финален мач, игран пред 60 хиляди зрители от турнира Шампионска лига. Домакините на "Сан Сиро" се възползваха от абсолютното безсилие на лондонския тим и го победиха с убедителния резултат, като почти сигурно си осигуриха класиране на 1/4-финалите. Отборът на Арсен Венгер не изглеждаше на себе си и само в отделни епизодични изяви успя да покаже малка част от потенциала си. През първата част за "росонерите" се разписаха Боатенг и Робиньо, а през второто полувреме Робиньо вкара още един гол, след което Ибрахимович оформи крайното 4:0.

Двубоят на „Сан Сиро” започна равностойно и по нищо не личеше, че единият отбор ще вземе голяма преднина пред другия. Във 2-та минтуа Росицки пробва удар с десния крак от около 25 метра от вратата на Абиати, но без успех.

Още в 12-та минтуа опитният полузащитник на Милан Кларънс Сеедорф получи контузия и бе заменен от Емануелсон. Ранната принудителна смяна не предвещаваше нищо добро за „росонерите”, но те сякаш не се впечатлиха от липсата на късмет в ранните минути.

Секунди след като влезе в игра Емануелсон получи възможност пред вратата на Шчезни и стреля от воле, но не успя да застраши „топчиите”. В 15-та минута дойде първата нотка на световен футбол на терена. Антонио Ночерино намери добре в наказателното поле Кевин-Принс Боатенг, който след като пое топката с гърди изстреля страхотен шут от дясната страна на пеналта на Арсенал и откри за 1:0.

Уникалното попадение на Боатенг помогна на италианския тим да започне много по-често да стига до вратата на англичаните. В минутите след гола футболистите на Арсенал сякаш се скриха и на терена имаше само един отбор. Играчите на Арсен Венгер не изглеждаха да са на себе си и бяха далеч от потенциала, който са демонстрирали много пъти във Висшата лига и в Шампионската лига.

В 38-та минута Златан Ибрахимович се възползва от падналата концентрация на съперника и проби отляво, нахлувайки в наказателното поле. От аутлинията той намери по перфектен начин Робиньо, който с глава покачи на 2:0.

До почивката нови голове нямаше и най-малкото, с което можеха да се оттеглят „топчиите” бе пасива от два гола. Още в 49-та минута обаче този пасив се увеличи. Малко след подновяването на играта Ибрахимович отново подаде на Робиньо на добра позиция, който от границата на наказателното поле на гостите вкара с хубав удар за 3:0.

През втората част в игра влезе вдъхновителят и голмайсторът за всички времена на Арсенал Тиери Анри, но дори и той не можа да помогне на съотборниците си да се вдигнат от нокдауна. Най-активни от лондонския тим бяха Робин ван Перси, Росицки и Анри, но усилията им бяха недостатъчни или поне не се измерваха с голове.

В 66-та минута Сонг пусна към Анри на дъгата на пеналта на Милан и Анри с пета по изключителен начин изведе холандеца. Ван Перси нацели добре топката от воле, но Абиати със страхотна изява изби в корнер, за да отчая още повече Венгер и компания.

В 78-та минута срещу Златан Ибрахимович бе извършено нарушение в наказателното поле на Арсенал и самият швед вкара за 4:0. Шест минути преди края на редовното време холандското острие на гостите Ван Перси отново бе близо до гола след центрирана топка, но Кристиан Абиати пак бе на висота и изби.

Сякаш всичко днес бе срещу отбора от „Емирейтс”. Влезлият като резерва  Алешандре Пато също се опита да запише името си при голмайсторите, но не успя да го стори. Така след разочарованието в Милано Арсенал ще домакинства в Лондон на 6 март в среща, която е почти без смисъл.