3. Мишо Александров и Легия са с единия крак в групите на Шампионска лига (ВИДЕО)

Мишо Александров и Легия са с единия крак в групите на Шампионска лига (ВИДЕО)

Легия победи Дъндолк с 2:0 като гост в първия мач от плейофа

Михаил Александров влезе на смяна чак в 88-ата минута при успеха на полския шампион Легия (Варшава) с 2:0 като гост на Дъндолк в първи мач от плейофа за влизане в групите на Шампионска лига. Легия е с единия крак в групите на най-комерсиалния турнир.

Поляците влязоха в мача на „Авива” в Дъблин като абсолютен фаворит срещу ирландците, които сензационно изхвърлиха БАТЕ в предишния кръг, но на Легия не беше никак лесно. Българският национал Михаил Александров не беше сред титулярите и седна на пейката.

Централният защитник на домакините Андрю Бойл направи дузпа в 55-ата минута и основният реализатор на Легия – унгарският национал Неманя Николич се разписа от бялата точка за 1:0.

Две минути преди края на редовното време Мишо Александров замени французина Ланжил, а в 4-ата минута на добавеното време Жодловиец подаде на резервата Прийович, който покачи на 2:0.

Реваншът е следващия вторник във Варшава.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост