3. Мицански отново герой за Заглебие

Мицански отново герой за Заглебие

Българският нападател Илиян Мицански отново се превърна в герой за своя Заглебие (Любин). Голмайсторът на тима отбеляза единственото попадение при победата с 1:0 над Катовице. С този успех, втородивизионният клуб се нарежда на трето място в класирането. На практика Заглебие е почти влязъл в елитната Екстракласа.

Мицански затвърди отличната форма, в която се намира. Той отбеляза и двата гола в миналия кръг, когато неговият Заглебие победи Турек с 2:0. Футболистът игра цели 90 минути за своя отбор в снощния мач срещу Катовице и отбеляза попадението си в 43-ата минута.

Пред Мицански се откриха още няколко добри ситуации, но липсата на късмет в завършващата фаза му попречи да направи победата за своя отбор по-изразителна.

момента Заглебие е с 48 точки, на пет зад лидерите Жниж Пружков и Видзев Лодз.