3. Младок донесе победата на Юве срещу Байерн (ВИДЕО)

Младок донесе победата на Юве срещу Байерн (ВИДЕО)

Грешка в отбраната на германците доведе до първия гол

Ювентус победи Байерн с 2:0 в първия си мач от предсезонния турнир "International Champions Cup" в САЩ.

"Старата госпожа" стигна до успеха с два гола на младока Андреа Фавили, който стартира на върха на атаката на италианския шампион и остави отлични впечатления. Той порази вратата на съперника в 32-ата и 40-ата минута и така се превърна в герой за своя тим.

Срещата започна със сериозна възможност за Юве. Още в 3-ата минута Фавили бе изведен на скорост в наказателното поле и отправи удар, който бе спасен от вратаря.

След това обаче и Байерн на два пъти тества Матия Перин след изстрели на Франк Рибери и Марсел Зила, но стражът се намеси отлично и в двата случая.

Постепенно обаче италианците взеха инициативата в мача и започнаха да редят опасни атаки. Така се стигна до 32-ата минута, когато Юве поведе след грешка в отбраната на Байерн. Йосип Станишич върна неразчетено към вратаря си, който не успя да изчисти топката и тя му бе отнета от Клаудио Маркизио. Той веднага видя непокрития Фавили и му подаде около точката на дузпата, а младокът вкара в опразнената врата за 1:0.

В 40-ата минута отново Фавили бе изпуснат от защитата. Той получи дълъг пас и изскочи очи в очи с Улрайх, след което хладнокръвно реализира втори гол за своя тим.

Второто полувреме започна с натиск на Байерн, но това така и не доведе до гол за германците. Постепенно интересните положения намаляха, след като втората част бе накъсвана от смени. Байерн отправи няколко неточни удара, като най-сериозният пропуск направи Кингсли Коман в последната минута, когато надбяга прекия си пазач, но прати топката над напречната греда.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и Юве се поздрави с успеха. Следващата среща на "бианконрите" е срещу Бенфика след два дни. Баварците пък ще играят с Манчестър Сити на 29 юли.