3. Младоците на Челси отнесоха пердах от Уикъмб

Младоците на Челси отнесоха пердах от Уикъмб

Сензационно 5:1 за тима от Лига 2 над шампиона на Англия

Истински спектакъл поднесе тимът от английската Лига 2 Уикъмб на своите фенове. Уондърърс записаха феноменална победа с 5:1 в контролна среща не над кого да е, а над шампиона Челси. Въпреки, че мениджърът на лондончани Карло Анчелоти бе заложил изцяло на деца от школата, резултатът едва ли ще се приеме добре в лагера на шампионите.

Челси дори успя да поведе в 10-ата минута с попадение на Алиу Джало, който довкара топката в мрежата след удар на Синклеър, който бе спасен от стража на домакините.

Шоуто на Уикъмб пък започна в 24-ата минута, когато Рендел възстанови равенството с плътен удар от около 8 метра. В 36-ата минута пък страхотна атака на Уикъмб стигна до Стивънс, който реализира с удар по диагонала – 2:1 и обрат над шампиона.

Този резултат се запази чак до 76-ата минута. Тогава Питман направи 3:1 за Уикъмб, а минута по-късно вкара втория си гол в мача и покачи на 4:1. Шокът в редиците на Челси бе пълен само още минута след това Питман оформи своя хеттрик за крайното 5:1, като дори можеше да вкара още едно попадение в 82-ата минута.

За Челси: Уолкър, Б. Клифорд, Инс, Азис, Дийн-Конте, Бертанд, Синклеър, Корк, К. Клифорт, Лалкович (Филисирк 59’), Ди Санто, Джало (Просеник 59’)

Тиаго Мота: Трябва да продължим да се подобряваме

Старши треньорът на Ювентус вярва в добрата игра на отбора

Микел Мерино сравни Арсенал с баскетболен отбор

"Понякога е лудост, когато се разхождам по коридорите в базата"

Клубовете от Висшата лига обсъждат утре промени във финансовите правила

Предложението е на Манчестър Сити

Атлетико Мадрид и Барселона играят в Маями?

Хавиер Тебас има желание да провежда мачове от Ла Лига в други континенти по примера на САЩ

Анчелоти: Искам Мбапе да вкарва голове, не да пресира

"Искам от него същото, което изисквах и от Карим Бензема", заяви треньорът на Реал Мадрид