3. Много нерви и нито един гол в лондонското дерби на „Емирейтс” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Много нерви и нито един гол в лондонското дерби на „Емирейтс” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал и Челси поделиха точките, Моу остана непобеден от Венгер

Съставите на Арсенал и Челси си поделиха точките след 0:0 в последния мач от XVII кръг на Висшата лига.

Лондонското дерби се игра при много тежки метеорологични условия, а проливният дъжд и силният вятър в английската столица затрудниха значително и двата отбора.
Двамата треньори избраха различни тактики в срещата, макар че заложиха на по един чист нападател в стартовия си състав.

Наставникът на „топчиите” Арсен Венгер не изневери на своята философия и въпреки времето, възпитаниците му използваха множество къси подавания, който обаче не внесоха притеснение в изключително добре подредената и опитна защита на Челси.

Жозе Моуриньо пък остана непобеден от своя френски колега, след като предпочете да заложи на по-предпазливи действия и бързи контраатаки.

Първата по-сериозна опасност в срещата дойде в 25-ата минута, когато Тио Уолкът напредна отдясно и центрира към наказателното поле, но там Гари Кейхил в последния миг направи шпагат и изчисти топката пред погледа на връхлитащия Оливие Жиру.

Челси отговори секунди по-късно, когато Вилиан сложи топката на главата на Рамирес, но последният стреля в аут.

В 32-ата минута „сините” направиха една показна контраатака и Еден Азар изведе Франк Лампард на чиста позиция, ала последния нямаше шанс, защото след удара му от воле топката срещна напречната греда и не влезе в мрежата на домакините.

Четири минутки по-късно Джон Оби Микел фаулира грубо Микаел Артета, но Майк Дийн даде авантаж, след който Уолкът падна в пеналта и поиска дузпа, ала реферът даде знак играта да продължи.

В заключителните минути на първото полувреме Аарън Рамзи сбърка един пас назад и Фернандо Торес технично отигра към Еден Азар. Белгиецът напредна и подаде към Вилиан, но изстрелът на бразилеца бе отразен от Шчесни.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство, за което повече навярно съжаляваха гостите от Челси, тъй като именно те имаха по-добрите възможности за гол.

След паузата ситуацията на терена не се промени много и „сините” продължиха да разчитат на бързи контраатаки, но „артилеристите” намалиха грешките при разиграванията и в края на срещата имаха шанс да вземат трите точки.

Иначе първият жълт картон в срещата дойде чак в 64-ата минута за остро влизане на Рамирес в краката на Микаел Артета. Последваха нови официални предупреждения, защото градусът на напрежението се покачваше с всяка изминала минута, а Арсенал стигна до първата си чиста голова възможност чак в 78-ата минута, когато Рамзи изведе Жиру, но френският нападател не улучи вратата от ъгъла на вратарското поле.

Само седем минути по-късно Оливие Жиру отново имаше възможност да открие резултата, но не съумя да прати топката в мрежата от изгодна позиция.

В последните секунди на срещата пък Сезар Аспиликуета изчисти една топка от голлинията и така нулевото равенство в мача се запази до самия му край.

Така Арсенал остана на втора позиция във временното класиране, след като събра 36 точки, колкото има и лидерът Ливърпул, но мърсисайдци са с по-добра голова разлика. Челси пък е на четвърто място и има с две точки по-малко в своя актив.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи