3. Монако би Зенит без контузилия се Бербатов, Байер също продължава напред (+ВИДЕО)

„Монегаските” излъгаха Зенит с 2:0 в княжеството и оглавиха групата, пращайки руснаците в ЛЕ

Байер Леверкузен и Монако са двата отбора, които продължават от група „С” към фазата на директните елиминации в тазгодишното издание на турнира Шампионска лига.

Това стана факт, след като в последните срещи „аспирините” направиха 0:0 като гости на Бенфика, а „монегаските” биха вкъщи Зенит (Санкт Петербург), който пък ще играе в Лига Европа.

Българинът Димитър Бербатов започна като тилтуляр на стадион „Лиу II” и игра до 56-ата минута, когато бе заменен принудително, защото получи контузия.

Двата отбора си поделиха по едно полувреме в княжеството, понеже противно на логиката домакините излязоха притеснени и позволиха на съперника да се настани в тяхната половина до почивката.

Преди паузата обаче липсваха чистите ситуации, а гостите имаха около 60% владение на топката, колкото горе-долу бе то в полза на „монегаските” през втората част.

Иначе в 40-ата минута, след поредното неумело центриране на свой съотборник към далечната греда, където бе позицията на Бербатов при статичните положения, българинът се опита и успя да догони една топка на самата голлиния.

Точно там обаче тя му бе отнета и това даде възможност за контраатака на Зенит, след която се стигна до корнер. Впоследствие пък централният бранител на гостите бе оставен непокрит в пеналта и стреля с глава, но в обсега на вратаря, който спаси.

Монако започна далеч по-концентрирано второто полувреме. В 53-ата минута обаче Бербатов получи травма в кръста, а междувременно бе намерен около точката за изпълнение на дузпа и стреля технично с външен фалц, ала ударът му бе блокиран от бранител в синьо.

Веднага след това Митко бе заменен, докато публиката скандираше неговото име, а той навярно не можеше да повярва, че за втори път този сезон получава травма в мач срещу Зенит.

На мястото на българина влезе 19-годишният талант Антони Маршиал. Малко по-късно, в 63-ата минута домакините откриха резултата, след като Абденур се разписа с глава след центриране от пряк-свободен удар.

В 67-ата минута пък Раджи вкара атрактивен гол от воле, между краката на вратаря, но бе в очевидна засада и попадението му логично бе отменено.

Maлко преди края Хави Гарсия спъна Ферейра Караско в пеналта, ала реферът подмина справедливите претенции за дузпа на „монегаските”. Те обаче сложиха точка на спора в 89-ата минута, когато Фабиньо вкара за 2:0, между краката на вратаря.

Така Монако си осигури първото място в групата, тъй като досегашният лидер Байер Леверкузен фиксира нулево реми като гост на Бенфика.

Двубоят беше без значение за португалците, които нямаха шансове да продължат напред. Затова и наставникът им направи редица промени в стартовата единайсеторка.

Въпреки това обаче домакините имаха отлична възможност да поведат в резултата още в 12-ата минута, когато, след едно центриране, вратарят на гостите отби топката право в краката на Лима, ала бразилецът я прати в гредата, вместо в мрежата.

През втората част „аспирините” научиха, че Монако вече води на Зенит, а треньорът им се опита да освежи отбора и вкара в игра голмайстора Сон Хюн-Мин. Това обаче не помогна и германците дори можеха да загубят, ако в края Артур бе насочил по-добре топката с глава.

В крайна сметка гостите приключиха мача с човек по-малко, тъй като в последната минута на добавеното време втори жълт картон получи Юмер Топрак, който ще пропусне първия мач на своите в 1/8-финалтие на ШЛ.

След равенството германският тим остана с 9 точки в своя актив, докато Монако финишира с 11.

Benfica 0 - 0 Leverkusen - Champions League... by Football--Live

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1