3. Монако победи Реймс в изключителна драма на края (ВИДЕО)

Монако победи Реймс в изключителна драма на края (ВИДЕО)

Димитър Бербатов влезе в игра 15 минути преди края на двубоя, монегаските доближиха ПСЖ

Монако победим Реймс с 3:2 в двубой от 26-ия кръг на френската Лига 1. До този успех на монегаските се стигна след изключителна драма в самия край на срещата. Лайвин Курзава вкара победното попадение в добавеното време и донесе така важните 3 точки за тима, воден от Клаудио Раниери. Димитър Бербатов се появи на терена в 79-ата минута, като внесе допълнителна острота в атаката на Монако.

С този успех отборът от княжеството се доближи до лидера в класирането ПСЖ и вече разликата им е само 2 точки. Столичани имат 58, а монегаските 56, като на Златан Ибрахимович и компания им предстои мач с Тулуза.

Така, Монако прекъсна негативната си серия в първенството от мачове без победа, изигравани в петък. До момента тимът имаше 3 равенства и 1 загуба в последния ден от работната седмица.

Срещата започна много добре за домакините, които първи откриха резултата още в 8-ата минута. Тогава Валер Жермен засече с глава центриране от корнер и не остави никакви шансове на вратаря. Малко след това пред Ривиер се откри страхотна възможност да удвои преднината, но ударът му профуча покрай дясната греда.

При този резултат завърши първата част. След вкарването на гола, до нищо съществено не се стигна и пред двете врати.

През вторите 45 минути обаче публиката на стадион "Луи Втори" видя истинска голова фиеста. В 53-ата минута Принс Онианг възстанови равенството. Той елиминира с добър финт опитния Карвальо и останал сам срещу Субашич не сбърка. След това попадение се видя леко притеснение в редиците на Монако, но възпитаниците на Раниери бързо се отърсиха от шока и чрез Тулалан отново си върнаха преднината.

Малко след това обаче в.стражът на Монако допусна много сериозна грешка и позволи ново изравняване. След изсипана топка в наказателното поле, той излезе напред в опит да избие, но се размина с  кълбото. То попадна в Онианг, който без много да му мисли със силен шут от няколко метра скъса мрежата за 2:2.

Клаудио Раниери все пак пусна Бербатов в игра в днешния мач на мястото на голмайстора Жермен. Българинът внесе  повечко острота в атаката на домакините. В края на срещата те бяха улеснени и от факта, че съдията показа директен червен картон на Манди, който ритна силно в гърдите Курзава. Именно той бе в центъра на вниманието в 94-ата минута. Тогава топката попадна в Родригес, които силно шутира, кълбото се отби в гредата и попадна в по-рано пострадалия футболист, който на празна врата вкара за 3:2 и сложи край на спора в тази среща.