3. Монако поля с леден душ ПСЖ в добавеното време (ВИДЕО)

Монако поля с леден душ ПСЖ в добавеното време (ВИДЕО)

Равенството 1:1 в дербито е чудесен подарък за лидера в Лига 1 Марсилия

Пари Сен Жермен и Монако изиграха зрелищен двубой в дербито от деветия кръг на Лига 1. Победител обаче на стадион „Парк де Пренс” не бе излъчен. Срещата завърши при резултат 1:1, като и двата гола паднаха през второто полувреме.

Домакините могат горчиво да съжаляват за изпуснатите три точки. Отборът на старши треньора Лоран Блан поведе след страхотна атака и попадение на Лукас Моура, но 60 секунди преди да изчете три минутното добавено време „монегаските” изравниха чрез Антони Мартиал, който влезе като резерва.

Това равенство идва като чудесен подарък за водачът във временното класиране Олимпик Марсилия. Разликата с ПСЖ вече е седем точки, който е трети. Монако пък се изкачи до 13-ата позиция с 11 точки.

В срещата участие не взе нападателят Димитър Бербатов. Българинът е наказан заради натрупани жълти картони, а освен това лекува контузия в глезена, получена по време на двубоя от Шампионската лига срещу Зенит. Голямата звезда на парижани Златан Ибрахимович също не бе в групата на своя отбор.

През първото полувреме двата отбора имаха много добри възможности да поведат, но най-чистото положение се случи през вратата на домакините. В 44-ата минута Караско овладя в наказателното поле и отправи удар, който се отби от напречната греда.

В 61-ата минута Монако имаше нов  великолепен шанс. Лейвин Курзава стреля, но неговият удар обаче бе избит от Грегори ван дер Вийл от голлинията.

В 71-ата минута обаче домакините успяха да стигнат до гол. Баебек бе изведен в наказателното поле и с прекрасен пас между двама защитници намери непокрития Лукас Моура, за когото не бе проблем за отбележи за 1:0.

Радостта им бе напълно помрачена минута преди последния съдийски сигнал, точно когато си мислеха, че победата е в техни сърце. Антони Мартиал се възползва от грешка в отбраната на парижани и пръв стигна до топката, за да я насочи от близо във вратата за крайното 1:1.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)