3. Монако пребори Сити в нов спектакъл на "Луи II" и е на 1/4-финал (СНИМКИ+ВИДЕО)

Монако пребори Сити в нов спектакъл на "Луи II" и е на 1/4-финал (СНИМКИ+ВИДЕО)

Французите победиха с 3:1 и шокираха цяла Европа

Монако е 1/4-финалист в Шампионската лига, след като победи Манчестър Сити с 3:1 в реванша на "Луи II" и след загубата им с 5:3 в първата среща се класира напред, благодарение на головете си на чужд терен.

Монако започна вихрено срещата и в първите три минути Сити трудно излизаха от половината си. В седмата минута Мбапе се измъкна, навлезе към наказателното поле и стреля, но Кабайеро успя с една ръка да избие в корнер. След неговото изпълнение топката бе изчистена, но след това стигна до Жермен, който центрира остро и Мбапе успя да засече топката във вратата на Сити, с което взриви целия „Луи II”.

След гола си, домакините продължиха да са по-опасният отбор на терена и в 18-та минута Валер Жермен отправи силен, но не точен удар към Кабайеро. След това пък монегаските изпълниха поредица от корнери пред вратата на Сити, но не успяха да отбележат гол.

Очаквано, в 29-та минута Монако стигна и до заветния втори гол, след като Менди центрира много остро към точката за дузпа и Фабиньо я прати неспасяемо в мрежата на гостите, поставяйки своя тим на пол позишън.

В следващите минути Монако се дръпна леко, но това не доведе до кой знае какви ползи за Сити. Англичаните задържаха повече топката, но набезите към вратата на домакините липсваха и така англичаните се оттеглиха на почивка без нито един регистриран удар по посока на Субашич.

В 61-та минута Сане центрира към Агуеро, който обаче не успя да засече правилно топката и от кората на десния му крак, тя излетя високо над вратата. Само три минути по-късно Давид Силва получи в наказателното поле и пусна пас към Агуеро, който излезе очи в очи със Сбуашич, но стражът на монегаските спаси по уникален начин удара срещу него.

В 67-та минута Сане проби отляво, но отново Субашич излезе и скъси ъгъла, с което затрудни максимално противника и топката мина встрани от целта. Натискът на Сити обаче не остана невъзнаграден, след като именно Сане отбеляза в 71-та минута и изведе англичаните напред в общия резултат. Стърлинг стреля по диагонал, Субашич изби, но при добавката крилото на сините не сгреши.

Точно когато всички смятаха, че историята от първия мач ще се повтори, Бакайоко успя да засече перфектно центриране от пряк-свободен удар и парира Кабайеро за трети път и отново изведе монегаските напред в 77-та минута.

В оставащото време до края Гуардиола хвърли всичко в атака, но Кевин Де Бройне на два пъти центрира много разочароващо от статични положения, които можеха да са спасителния пояс за Сити. Така испанецът не успя да изпълни задачата му, която бе поставена от шефовете на клуба да класира отобора по-напред от 1/8-финалите в ШЛ, а Монако очаква съперника си в следващата фаза от жребия в петък.