3. Монако се опари късно срещу Рен - 1:1

Монако се опари късно срещу Рен - 1:1

Димитър Бербатов имаше две добри възможности да се разпише и бе заменен в 67-ата минута

Димитър Бербатов започна като титуляр и игра 67 минути, но неговият Монако допусна късен изравнителен гол у дома за 1:1 срещу Рен в 33-ия кръг на Лига 1.

Отборът на Леонардо Жардим имаше едно наум за реванша с Ювентус в четвъртфиналите на Шампионска лига в сряда. Планът на Монако явно бе да натисне през първата част и да брани аванса след почивката и точно това и стана, с една „малка” разлика.

От самото начало „монегаските” натиснаха и в 10-ата минута Ибрахима Туре достави топка за Димитър Бербатов, който не успя да засече. Рекордьорът по голове за българският национален отбор беше много активен и негово мощно воле бе отразено от вратаря на Рен Беноа Костил.

В 28-ата минута домакините заслужено поведоха след хитър завършващ удар на Бернардо Силва – 1:0 с 6-ия гол на Силва през сезона.
Яник Ферейра Караско прати много близо до гредата от пряк свободен удар преди почивката.

Бербатов бе заменен от Ален Траоре точно в средата на втората част, а Монако буквално си играеше с огъня в края и Рен направи серия пропуски.

Бившият отбор на Гонзо заслужено изравни в 87-ата минута, когато Гросицки получи дълбоко центриране на втора греда и с глава свали за резервата Махамаду Хабибу, който фронтално от няколко метра прониза Субасич – 1:1.

Монако е трети с 59 точки, на две пред Марсилия и три пред Сент Етиен, който е с мач по-малко (гостуване на Лион). Третото място е ключово, защото дава място в последния квалификационен кръг за влизане в групите на Шампионска лига.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни