3. Монако се върна към посредствеността в дербито на Ривиерата, Бербатов видя жълт картон за симулация (ВИДЕО)

Ница победи на "Стад Луи II" с 1:0, а гол на Монако в края бе отменен заради засада на Бербатов

Монако се върна към грешките и след трите поредни минимални победи в Лига 1 и Шампионска лига днес загуби също с минималното 0:1 у дома от Ница в дербито на Ривиерата на старта на 8-ия кръг на френския шампионат.

Димитър Бербатов игра цял мач, получи жълт картон за симулация през първата част, а в края гол на Ферейра Караско беше отменен заради засада на българина преди това. Като цяло монегаските играха слабо и на няколко пъти Бербатов се караше на своите съотборници, които си подаваха доста неточно и на моменти никой не търсеше топката в атака.

Още в 7-ата минута Ница получи пряк свободен удар. Вратарят на Монако Субасич построи лошо стената си и двама от гостите застанаха на стената, а при удара на играещия под наем от Порто бразилец Карлос Едуардо се наведоха и топката изненада Субасич в долния ляв ъгъл за 1:0.

Попадението изнерви играчите на Жардим и в 19-ата минута Бербатов се хвърли театрално в наказателното поле в опит да заблуди съдията Руди Буке. Реферът обаче внимаваше и показа жълт картон за симулация на българския нападател.

Монако се мъчеше да измисли нещо в атака, а Ница чакаше своя шанс на контраатака и на два пъти само намеси на последния в защита спираха гостите.

И след почивката домакините показаха безсилие в атака и рядко стигаха до голови положения.

10-ина минути преди края Ферейра Караско свали с глава за Бербатов, топката се върна у Ферейра Караско, който направи финт и вкара. Бербатов и Караско тръгнаха да се радват, защото главният съдия посочи центъра, но после видя, че асистентът му е вдигнал флага за засада на Бербатов и попадение не бе зачетено.

До края Монако така и не намери сили за изравнителен гол и записа 4-та загуба в първите си 8 мача в Лига 1.

Монако е 12-ти с 10 точки, а Ница дръпна с 13 на пето с равен актив с ПСЖ.
КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1