3. Монако устиска първа победа в Лига 1 (ВИДЕО)

Монако устиска първа победа в Лига 1 (ВИДЕО)

Радамел Фалкао почна като титуляр и донесе трите точки, Бербо игра 20 минути

Монако постигна трудна победа над Нант в двубоя от третия кръг на френското първенство. Това беше първи успех за „монегаските” от началото на шампионата. Колумбийската звезда Радамел Фалкао започна като титуляр двубоя и донесе трите точки за тима на старши треньора Леонардо Жардим. Той се разписа в края на първото полувреме.

Българският нападател на Монако Димитър Бербатов влезе в игра през второто полувреме и игра около 20 минути. Направи няколко от своите магически докосвания, но освен това си изкара и жълт картон.

В края на първата част Фалкао завърши по класен начин с летящ плонж и удар с глава добра атака за своите и отбеляза единственият гол в двубоя.

През второто полувреме тимът на  Нант направиха живота на Монако труден. Домакините доминираха през цялото време и създадоха много положения, но точността и липсата на късмет ги лиши от попадения. Защитниците на „монегаските” допуснаха много грешки и здраво изпотиха вратаря Даниел Субашич. Гредата дори влезе в помощ за гостите.

Така, след този мач Монако вече има три точки и заема незавидното 17-о място. Нант е осмата позиция с точка повече.

В друг мач от кръга, Сент Етиен и Рен завършиха 0:0. Мевлют Ердинч пропусна дузпа, отсъдена за фаул срещу него от страна на Мешер. Вратарят Беноа Костил обаче успя да спаси и така запази точката за Рен.

Преди този мач Сент Етиен беше с пълен актив от 6 точки, но след издънката сдаде лидерството и вече е трети със 7 точки. Бордо е на върха с 9, докато Рен е на 12-ото място с 4.

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши