3. Мощни Арсенал и Сити продължават напред в Купата на Лигата, но Тотнъм изхвърча! (РЕЗУЛТАТИ)

"Гражданите" надвиха с 3:0 Престън Норт Енд, а "топчиите" нанизаха пет на Нотингам Форест

Актуалният носител на Купата на Лигата Манчестър Сити започна участието си в турнира през тази кампания с класически успех над Престън Норт Енд в мач от 3-ия кръг на надпреварата.

Хосеп Гуардиола заложи на повече резерви в мача, като единствено Рахийм Стърлинг и Бернардо Силва от регулярните титуляри на "гражданите" започнаха от първата минута.

Сити доминираха през цялата среща и съвсем заслужено се поздравиха с успеха. Още в 20-та минута Рахийм Стърлинг беше точен и изведе отбора си напред в резултата.

Само 15 минути след това Габриел Жезуш също записа името си сред голмайсторите, за да даде удобна преднина на съотборниците си преди почивката. Тя обаче стана класическа четири минути преди полувремето, след като Райън Ледсън от състава на Норт Енд сложи последния пирон в ковчега на домакините с автогол.

По същото време Саутхемптън разби с 4:0 Портсмут като гост. Дани Ингс даде удобна преднина на "светците" през първото полувреме, а през втората част защитникът Седрик Соареш и Нейтън Редмонд оформиха крайния резултат.

В по-късната среща Арсенал също постигна целта си и победи с 5:0 Нотингам Форест на своя "Емирейтс Стейдиъм".

Унай Емери също последва примера на Хосеп Гуардиола и заложи на футболисти, които по-рядко влизат в игра за "артилеристите". Малко след половин час игра Габриел Мартинели откри резултата, а за втория си гол домакините трябваше да чакат чак до 71-та минута, когато точен бе Роб Холдинг. В следващите минути точни бяха Джоузеф Уилок и Нелсън в 84-та минута, а крайното 5:0 оформи Мартинели с втория си гол в мача.

Тотнъм пък продължи да показва нестабилна игра и Колчестър Юнайтед успяха елиминират лондончани от Купата на Лигата на ранен етап. Домакините от Колчестър успяха да запазят нулевото равенство на таблото до 90-та минута и изходът от срещата трябваше да се реши с изпълнения на дузпи. Там Лукас Моура пропусна решаващата пета дузпа за "шпорите" и след точно изпълнение на домакините всичко стана ясно - финалистът в Шампионската лига миналия сезон бе елиминиран.