3. Моу: Ако ме уволнят, Челси ще се раздели с най-добрия треньор в историята си (ВИДЕО)

Специалния скочи срещу реферите след загубата от Саутхемптън и отсече, че все още е "най-добрия"

„Няма да си тръгна и да избягам! Ако клубът иска да ме уволни, нека го направи, иначе няма да напусна.”

Това заяви наставникът на Челси Жозе Моуриньо, след като неговите момчета допуснаха поражение с 1:3 след обрат от Саутхемптън на собствения си стадион и останаха с едва 8 точки след 8 кръга във Висшата лига.

„Ако ме уволнят, това значи, че ще освободят най-добрия мениджър, който този клуб е имал. Повече от сигурен съм, че ще завършим сезона в челната четворка”, отсече португалският специалист след една от най-тежките си загуби като домакин – другата е също с 1:3, но от Барселона, докато бе начело на Реал Мадрид.

„Намираме се в много лош момент, затова трябва да сме откровени. Съдиите се страхуват да отсъждат в полза на Челси. При 1:1 имаше нарисувана дузпа в наша полза и за пореден път ние не получихме такава. Това би било повратен момент в мача. Ако искат да ме накажат, нека го направят, макар че не правят същото с останалите мениджъри. Това обаче не е проблем за мен, защото това е моето мнение. Моите играчи и феновете на Челси, какъвто съм и аз, заслужават истината. Затова ще го кажа отново – реферите се страхуват да отсъждат в полза на Челси. Защо ли, защото винаги решенията им са поставяни под съмнения. Затова ние винаги сме наказани, както Диего Коща е наказан след видеонаблюдение. Това не се случва често. Дори в Шампионската лига, където имаше цели петима съдии, не ни дадоха дузпа в последната минута”, допълни Специалния, който визира падането на Радамел Фалкао в пеналта след почивката, за което нападателят получи жълт картон за симулация.

„Днес контролирахме срещата до почивката, след това започнахме втората част в добро настроение и вместо да получим дузпа, реферът не отсъди такава, а тя бе очевидна. Съдията обаче се уплаши, както всички останали. След това загубихме мотивация и допуснахме индивидуални грешки.”

„Очевидно ще е много трудно да станем шампиони отново, но съм сигурен в мястото ни в челната четворка. Пак казвам обаче, че аз няма да избягам от отговорност. Всеки трябва да поеме такава, не само треньора. Важното е всички да останем обединени. Аз все още считам, че съм най-добрия. Просто изживявам най-слабия период в кариерата си. Искам да продължа, без съмнение. Отборът ни трябва да води с 3-4 гола до почивката, за да заиграе добре след нея. Накрая искам да потретя – съдиите не отсъждат в наша полза. Когато си на върха е нормално всеки да иска да те събори, но когато си на дъното, трябва да ни оставят на мира и да бъдат честни в отсъжданията си”, завърши монолога си Моу, който каза всичко това в отговор на един-единствен въпрос.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1