3. Моуриньо се завърна с победа на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО)

Моуриньо се завърна с победа на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО)

С голове на Оскар и Лампард "сините от Лондон" започват ударно сезона

Жозе Моуриньо постигна победа в завръщането си на "Стамфорд Бридж", побеждавайки Хъл Сити  2:0. Головете за лондончани отбелязаха Оскар и Франк Лампард, като англичанинът изпусна и дузпа.

В шестата минута Фернандо Торес бе съборен в наказателното поле от вратаря на „тигрите“ и съдията Джон Мос посочи бялата точка. Франк Лампард се нагърби с изпълнението на дузпата, но силният му удар бе спасен от МакГрегър, като така вратарят на Хъл се реваншира за проявената глупост минута по-рано.

В 13-ата минута „сините от Лондон“ най-накрая поведоха. Оскар бе изведен по перфектен начин от Торес, бразилецът изпревари МакГрегър и плъзна топката в мрежата му за 1:0.

Две минути по-късно Лампард имаше възможност да се реабилитира, но негов силен удар от границата на наказателното поле бе спасен от Акън МакГрегър.

В 25-ата минута Франк Лампард поправи грешката си от бялата точка и от пряк свободен удар идвои аванса на „сините“. С тъповен изстрел от около 25 метра Лампард направи това, което не успя при изпълнението на дузпата, като и вратарят на Хъл можеше да се намеси по-добре.

В 64-тата минута футболистите на Челси имаха основателни искания за нов 11-метров наказателен удар. Бранислав Иванович получи топка в наказателното поле на Хъл Сити и бе изблъскан от Роби Брейди, но главният съдия си замълча.

В 73-тата минута Хъл също имаше добра възможност за гол. Елмохамади центрира в наказателното поле, където Къртис Дейвис нанесе удар с глава, но право в ръцете на Петър Чех.

Три минути по-късно появилият се като резерва Андре Шурле получи хубав пас от Рамирес, МакГрегър излезе, но Шурле пръв стигна до топката и стреля, но на сантриметри над вратата на Хъл.

В 81-вата минута Лампард се опита да повтори изпълнението си на пряк свободен удар при втория гол, но шутът на полузащитника мина покрай вратата на МакГрегър.

Официално: Балотели в Серия А от понеделник