3. Мултимилионният Манчестър Сити се сгромоляса на земята - Динамо Киев се оказа "мисия невъзможна" за "гражданите" (видео)

Английският тим победи във втората среща, но все пак отпадна от Лига Европа, Марио Балотели с поредна глупава постъпка

Един от най-големите фаворити за спечелването на Лига Европа – английският Манчестър Сити, отпадна от турнира, след като успя да запише минимална победа с 1:0 в реванша си срещу Динамо Киев на „Ийстландс”, но тя не бе достатъчна, за да могат „гражданите” да продължат напред, защото първият двубой бе приключил при резултат 2:0 в полза на украинския тим. Отборът на Роберто Манчини бе много по-добър от своя съперник в срещата на „Ийстландс”, но така и не успя да достигне до по-убедителна победа, която да го класира на четвъртфиналите. Друго, което изигра основна роля в срещата, бе това, че домакините играха повече от едно полувреме с човек по-малко, след като Марио Балотели бе изгонен в 36-ата минути, заради много грубо влизане в краката на играч на Динамо.

„Гражданите” започнаха срещата активно още от самото начало. Силните действия на домакините можеха да доведат до резултат в 4-ата минута, но с невероятен пропуск се отличи Марио Балотели. Нападателят на Манчестър Сити бе намерен във вратарското поле на противника, но вместо от близко разстояние да забоде кълбото в мрежата на Динамо, футболистът прати топката високо над вратата, като по този начин пропусна отлична възможност да даде преднина на тима си още в началните минути.

Динамо пък отправи първия си изстрел към Джо Харт в 6-ата минута, но Олег Гусев от около 12 метра не съумя да намери рамките на вратата.

Силните изяви на „гражданите” продължиха. Сити владееше топката доста повече от своя съперник, но чистите позиции пред Шовковски не бяха много. Все пак имаше някои удари към стража на гостите – първо, Найджъл де Йонг се опита да преодолее вратаря, но пък ударът му излезе в аут, а малко преди да изтече половин час игра, удар на Давид Силва бе отразен от Шовковски.

В 36-ата минута дойде един от най-ключовите моменти в мача. Марио Балотели влезе изключително грубо с бутоните напред в краката на противников футболист, а тези действия на нападателя му костваха участието до края на двубоя, защото главният съдия показа директен червен картон на бившия играч на Интер, като по този начин „гражданите” останаха с човек по-малко за повече от едно полувреме.

Три минути след това обаче, домакините успяха да поведат. Александър Коларов получи топката и с много силен изстрел от границата на наказателното поле стреля, като Шовковски нямаше видимост и не успя да реагира, като по този начин допусна гол във вратата си и направи мача на „Ийстландс” много интересен.

При резултат 1:0 дойде и почивката на двубоя.

През втората част Сити продължи да бъде по-добрият тим на терена и да владее кълбото повече от Динамо. Пропуски на Коларов и Ричардс в началото на второто полувреме доказаха, че „гражданите” няма да се предадат и ще търсят поне още едно попадение.

Динамо рядко поглеждаше към Джо Харт, но все пак удари към английския страж имаше. Еременко и Гармаш получиха хубави възможности да отбележат, но вратарят на домакините бе блестящ и не допусна гол.

До края на двубоя Роберто Манчини направи някои промени в състава си, надявайки се те да доведат до отбелязването на втори гол, който щеше да остави живи надеждите на Сити за оставане в Лига Европа, но такъв така и не дойде. В самия край на мача Компани и Джеко имаха възможността да отбележат, но Шовковски не допусна ново попадение и по този начин Динамо Киев се класира на четвъртфиналите на Лига Европа.