3. НА "АНФИЙЛД": 10 от Арсенал удържаха Ливърпул - 0:0 (ВИДЕО)

НА "АНФИЙЛД": 10 от Арсенал удържаха Ливърпул - 0:0 (ВИДЕО)

"Артилеристите" останаха с човек по-малко още в 24-ата минута, но запазиха интригата за реванша

Ливърпул не успя да победи Арсенал в първия полуфинален мач за Купата на Лигата. Двубоят на "Анфийлд" завърши 0:0. Гостите останаха с човек по-малко още 24-ата минута, но успяха да запазят интригата за реванша.

Мачът започна с мощен натиск на Ливърпул, а мениджърът на гостите Микел Артета трябваше да прави принудителна още в 11-ата минута. Седрик получи контузия и на негово място се появи Калъм Чеймбърс.

Секунди след това Бенджамин Уайт се опита да пресече подаване на Минамино към Фирмино и за малко щеше да си отбележи автогол.

В средата на полувремето мачът за Арсенал тотално се обърка. Дълго подаване на Анди Робъртсън стигна до Диого Жота, който се измъкваше сам срещу вратаря, но Гранит Джака го фаулира с ритник в корема. Съдията не се поколеба и показа директен червен картон на швейцареца. Ливърпул имаше шанса да изпълни пряк свободен удар на метър-два пред наказателното поле. Александър-Арнолд обаче уцели стената, добавката му пък излезе в аут.

Артета реагира с включването на Хоилдинг, който замени Нкетия и Арсенал заигра с петима в защита.

В минутите до почивката обаче Ливърпул не успя да се възползва от численото си предимство. Нещо повече - натискът на домакините затихна, а полувремето завърши без нито един точен удар.

Картината на терена не се промени и в началните минути на втората част. Ливърпул трудно стигаше до голови ситуации. Такуми Минамино имаше два добри шанса да вкара: първо опита неточно центриране, което за малко да влезе във вратата, а по-късно стреля неточно от чиста позиция.

В 72-ата минута Букайо Сака пропусна най-добрата възможност за Арсенал. Младокът се озова "очи в очи" с Алисон, който обаче скъси ъгъла англичанина и блокира изстрела му. Това бе и първият точен удар в мача.

В последната минута от редовното време Ливърпул изпусна злаген шанс. Топката бе центрирана от Неко Уилиямс, а Роберто Фирмино увлече двама бранители на Арсенал, което позволи на Минамино да се озове на чиста позоция. Ударът му от няколко метра обаче не намери очертанията на вратата. В добавеното време от срещата пък Рамсдейл отрази нов изстрел на японеца.

ЛИВЪРПУЛ - АРСЕНАЛ 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робертсън, Фабиньо, Хендерсън, Милнър, Жота, Минамино, Фирмино

АРСЕНАЛ: Рамсдейл, Соареш, Уайт, Габриел Паулиста, Тиърни, Локонга, Джака, Сака, Лаказет, Мартинели, Нкетия