3. На "Ийстландс": Магически Тевес и 4:1 над Блекбърн

На "Ийстландс": Магически Тевес и 4:1 над Блекбърн

4 от 4 за Манчини, силен Петров, топ 4 за "гражданите"

Блестящото представяне на Манчестър Сити под ръководството на Роберто Манчини продължава. Този път жертвата на „гражданите” се казваше Блекбърн Роувърс.

4:1 на „Сити ъф Манчестър” и Сити вече са в така бленувания за много отбори на Острова Топ 4.

Марто Петров отново бе титуляр и отново направи много добър мач. С хетрик се отличи намиращият се в превъзходна форма, играч на Висшата лига за декември – Карлос Тевес, а едно попадение добави Майка Ричардс. Точен за момчетата на Сам Алърдайс пък бе Мортен Гамст Педерсен.

Това бе и първо попадение във вратата на Шей Гивън под ръководството на Манчини.

Сити са вече 4-и, на едва 6 точки и мач по-малко от кръвния си враг Манчестър Юнайтед, които заемат втората позиция във временното подреждане. Блекбърн се намира на 13-ата позиция с 21 след трагичната форма, в която се намира отборът.

Двубоят започна с минута мълчание, заради трагичния инцидент с тима на Того преди началото на турнира за Купата на Африканските нации. Още в 7-ата минута Петров центрира от ъглов удар, Робинсън не се намеси добре, Бенджани продължи топката към Тевес и аржентинецът опъна мрежата на гостите.

Последва доминация на домакините, но и гостите поглеждаха към вратата на Гивън. Стигна се до 39-ата минута. Прекрасна атака на Ричардс, удар в гредата на Бенджани и нова добавка от страна на бранителя – 2:0.

4 минути след подновяването на играта Сити отбеляза трето попадение. Отново блестящият днес Бенджани намери Тевес и той не сгреши.

Педерсен върна един гол в 71-ата минута след грешка на Компани. „Гражданите” продължиха да атакуват и гол Робиньо бе отменен заради положение на засада, а резервата Санта Крус стреля високо над вратата.

В даденото от съдията продължение, Тевес с много техничен удар от границата на наказателното поле оформи своя хеттрик и си взе топката от мача за спомен - 15-и гол за аржентинеца от началото на кампанията.

4:1 и „гражданите” вече стряскат фаворитите за титлата Челси, Манчестър Юнайтед и Арсенал. Манчини вече има 4 победи от 4 мача като мениджър на отбора от "Ийстландс".

МАНЧЕСТЪР СИТИ – БЛЕКБЪРН 4:1

(1:0) Тевес 7’
(2:0) Ричардс 39’
(3:0) Тевес 49’
(3:1) Педерсен 71’
(4:1) Тевес 90+1’

Манчестър Сити: Гивън; Сабалета, Ричардс, Компани, Гаридо; Петров (87’ Бойата), Де Йонг, Бари, Белами (69’ Робиньо); Тевес, Бенджани (81’ Санта Крус);

Блекбърн: Робинсън; Якобсен, Самба, Нелсен, Гиве; Емертон, Андрюс (46’ Хойлет), Н’Зонзи, Гамст-Педерсен, Дън (66’ Олсон); Ди Санто (46’ Калинич);