3. На Острова: Ливърпул на върха с победа на Боксинг дей (ВИДЕО)

На Острова: Ливърпул на върха с победа на Боксинг дей (ВИДЕО)

Нунес и завърналият се Жота вкараха за 2:0 срещу Бърнли

Ливърпул оглави класирането на английската Висша лига с победа на Боксинг дей.
Мърсисайдци спечелиха с 2:0 визитата си на новака Бърнли с попадения на Дарвин Нунес в началото и на резервата Диого Жота в края на срещата от XIX кръг.
Благодарение на успеха си възпитаниците на Юрген Клоп събраха 42 точки и изместиха от върха Арсенал, който е с 40 в своя актив, но и мач по-малко.
Бърнли остава на предпоследно място с 11 точки, след като не успя да отправи нито един точен удар в двубоя, веднъж бе спасен от гредата, а 2 попадения на гостите бяха отменени след намеси на VAR.

Мачът започна вихрено и още преди да изтекат първите 5 игрови минути двата отбора отправиха по един опасен изстрел.

Този на Харви Елиът от гостите бе спасен от вратаря на домакините, докато малко след това Зеки Амдуни не намери целта.

В ответната атака Ливърпул откри резултата.

Дарвин Нунес получи пред границата на наказателното поле и с много премерен шут в далечния ъгъл вкара първия си гол от 2 месеца насам във Висшата лига.

В 8-ата минута Мохамед Салах бе на косъм от второто попадение, но стражът на Бърнли спаси, а не след дълго Коди Гакпо опита воле, но не сполучи.

Впоследствие самият Гакпо реализира попадение, което обаче бе отменено заради нарушение в атака, потвърдено от VAR.

Последваха пропуски на Гакпо и Нунес, а в 33-ата минута Салах нацели гредата след красиво изпълнение от движение.

В 39-ата минута и Ендо пробва своя мерник, ала вратарят на Бърнли изби в корнер, докато малко по-късно отрази и шут отблизо на Салах, за да дойде почивката при резултат 0:1.

Скоро след подновяването на играта за втората част Ливърпул отбеляза ново попадение, след чудесна комбинация, завършена с едно докосване от Харви Елиът.

След намеса на системата VAR обаче бе преценено, че намиращият се в положение на засада Мохамед Салах пречи на видимостта на вратаря и голът в 55-ата минута беше отменен.

Само 5 минути по-късно Бърнли се размина с изравняването, след един корнер, тъй като голмайсторът на гостите Нунес спря пътя на топката преди тя да влезе в мрежата.

Последваха равностойни минути, а в 66-ата Сандер Берге стреля покрай вратата на Ливърпул.

Това накара мениджърът на гостите Юрген Клоп да извърши тройна смяна, ала секунди след нея резервата на домакините Йохан Берг Гудмундсон пропусна най-чистото им положение в мача с глава отблизо.

В 73-ата минута фрапантен пропуск направи и влезлият от пейката за гостите Доминик Собослай.

Малко преди края на редовното време близо до гола след много атрактивно изпълнение беше и Трент Александър-Арнолрд, но топката профуча покрай гредата.

В 87-ата минута пък Ендо сгреши при изнасянето на топката и Якоб Бруун Ларсен можеше да изравни, ала се размина на сантиметри.

Ливърпул отговори с пробив и шут на резервата Луис Диас, спасен от вратаря на Бърнли, за да се стигне до 90-ата минута.

Тогава завърналият се след контузия и появил се като резерва Диого Жота оформи крайното 2:0 с шут от малък ъгъл, прокарвайки топката между краката на стража – 2:0.

Така Юрген Клоп остава перфектен на Острова в срещите на Боксинг дей, тъй като тимът му е спечелил във всичките 6 случая досега и е новият лидер във временното класиране на Висшата лига.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЪРНЛИ: 1. Джеймс Трафорд, 22. Витиньо, 2. Дара О’Шей, 5. Джордан Бейер, 3. Чарли Тейлър, 31. Майк Трезор, 16. Сандер Берге, 8. Джош Браунхил (к), 47. Уилсон Одоберт, 17. Лил Фостър, 25. Зеки Амдуни;

Мениджър: Венсан Компани;

ЛИВЪРПУЛ: 1. Алисон, 2. Джо Гомес, 4. Върджил ван Дайк (к), 78. Джарел Кунса, 66. Трент Александър-Арнолд, 38. Райън Гравенберх, 3. Уатаро Ендо, 19. Харви Елиът, 9. Дарвин Нунес, 18. Коди Гакпо, 11. Мохамед Салах;

Мениджър: Юрген Клоп;

Съдия: Пол Тиърни, Англия;

Стадион: „Търф Мор“, Бърнли.

БЪРНЛИ - ЛИВЪРПУЛ 0:2
0:1 Дарвин Нунес (6)