3. Арсенал с първа победа над ПСЖ в Шампионска лига (ВИДЕО)

Арсенал с първа победа над ПСЖ в Шампионска лига (ВИДЕО)

Лондончани спечелиха с 2:0 домакинството си

Лондонският Арсенал постигна дебютна победа в тазгодишното издание на Шампионска лига, след като надделя с 2:0 у дома над френския ПСЖ.

Точни за „топчиите“, които стартираха в турнира с 0:0 срещу италианския Аталанта, бяха Кай Хаверц (20) и Томас Партей (35), докато Жоао Невеш от гостите удари греда след почивката.

Така „артилеристите“ за първи път победиха ПСЖ в официален мач, след 2 ремита в същата надпревара през 2016 година, а освен това двата отбора се изравниха по точки (4) във временното класиране.

Възпитаниците на Микел Артета започнаха на високи обороти двубоя на „Емирейтс“ и логично откриха резултата.

В 20-ата минута Кай Хаверц скочи най-високо в наказателното поле, за да се възползва от перфектно центриране на Леандро Тросар и с глава отблизо прати топката в мрежата - 1:0.

С попадението германският национал се превърна в първия играч на лондончани, който отбелязва гол в шест поредни появи на стадион "Емирейтс" след Пиер-Емерик Обамеянг през 2019 година.

В 35-ата минута Букайо Сака стреля силно от свободен удар, а Донарума не успя да реагира добре и топката премина голлинията - 2:0.

Така вече само Хари Кейн (16) и Винисиус Жуниор (10) са били замесени в повече голове в Шампионската лига от началото на миналия сезон от Сака (9).

През второто полувреме феновете на Арсенал станаха на крака, за да посрещнат дебютанта Микел Мерино, който досега се възстановяваше от контузия.

В 66-ата минута Жоао Невеш от гостите засече топката отблизо след изпълнение на корнер, но тя се отби в гредата.

До края повече попадения не паднаха и така Арсенал победи ПСЖ в една от най-очакваните срещи от втория кръг на Шампионската лига.

Арсенал – ПСЖ 2:0
1:0 Кай Хаверц (20)
2:0 Букайо Сака (35)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арсенал: 22. Давид Рая – 12. Юриен Тимбер, 2. Уилям Салиба, 6. Габриел Магаляеш, 33. Рикардо Калафиори –41. Деклан Райс, 5. Томас Партей – 7. Букайо Сака (К), 29. Кай Хаверц, 11. Габриел Мартинели – 19. Леандро Тросар;

Треньор: Микел Артета;

ПСЖ: 1. Джанлуиджи Донарума – 2. Ашраф Хакими, 5. Маркиньос (К), 51. Уилиян Пачо, 25. Нуно Мендеш – 33. Уорън Заир-Емери, 17. Витиня, 87. Жоао Невеш – 14. Дезире Дуе, 19. Канг-ин Лий, 29. Брадли Баркола;

Треньор: Луис Енрике.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)